29. aprill 1997 kell 22:00

Scala on kindel ja konservatiivne

Scala Eesti ASi tegevdirektori Toomas Tederi hinnangul on Scala majandustarkvara taga pikaajaline kogemus -- ligi 10 aastat. Kohalikest raamatupidamisprogrammidest sügavam, laienedes peale raamatupidamise tootmisele, projektijuhtimisele, kinnisvarahaldusele jne. Toote plussid on lihtsalt tõlgitavus ja hea valuutakäsitlus, aruandlus, kontoplaanid ja arvete väljastamine on võimalik mitmes keeles. Paika peab ütlus, et infosüsteemi maksumuses on üks osa riistvaral, kaks osa tarkvaral ja kolm osa on juurutamisel ja koolitusel. Windowsile üleminek on turunõue, kuid Eestis on kasutusel põhiliselt veel 3. s.o DOSi versioon.

Plussid: Scala on hea suurfirma süsteem. Suurfirma süsteemi ei saa osta kaugelt, sellel peab olema kohalik tugi. Scalal on palju kasutajaid ja kohalik tugi, hea eestikeelne tõlge, kohandatud Eesti seadustele. Konkurendid Hansa ja Concorde pole nii võimsalt turule tulnud.

Miinused: Eesti juurutajad ei tunne programmi veel nii hästi, et oskaksid kliendile ette näidata n-ö järgmiste sammude tagajärgi.

Plussid: Üldlevinud raamatupidamistegevuste kajastamisel lisab Scala võimalused ärivaldkondade haladamiseks ja võrreldavate tulemuste saamiseks. Eestis on kujunenud Scalale arvestatav edasimüügi- ja tugivõrk. Programm on avatud Scala-välistele tarkvarakomponentidele ja annab läänes loomulike äritraditsioonide eeskuju firma arenguks.

Miinused: Konservatiivne. Organisatsioon peab olema valmis muudatusteks ja ettevõttesiseseks ja -väliseks koostööks.

Plussid: Peamine pluss Scala äriidee poolelt on õigeaegne tulek Eesti turule, lisaks vaikne invasioon läbi Rootsi ettevõtete tütarettevõtete. Toote poolelt: komplektne võimaluste valik keskmisest suuremale kliendile ja tunnustust vääriv valuutakäsitlus. Hea, kindel ja püsiv toode.

Miinused: Puudus on hilistekkeline, Scalal tundub olevat tehnoloogilisi probleeme toote arendusega -- Windowsi versioon on algeline, mitmeaknasüsteem puudub, seevastu DOSi versiooni interface oli väga hea.

Hetkel kuum