10. juuni 1997 kell 22:00

Singapuri suurpank näeb Eestis investeerimisvõimalusi

«Meie külaskäik on tutvumiseks ja eelnevate kontaktide sõlmimiseks,» ütles Singapuri arengupanga (DBS) asepresident Lee Soon Kuan. Tema sõnul iseloomustab Eestit heatahtlik suhtumine välisinvesteeringutesse, haritud tööjõud ning võimalus pääseda Lääne-Euroopa turule.

Kahe päeva jooksul tutvusid singapurlased majandusministeeriumi, välisnvesteeringute agentuuri, Hüvitusfondi ja Hansapangaga.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ütles, et DBSi esindajatega äriteemadel ei kõneldud. Tema sõnul oli tegemist viisakusvisiidiga.

Lee Kuan ütles, et Singapuris on Eesti kohta väga vähe informatsiooni. Näiteks oli Internetist võimalik kätte saada ainult üks Eesti kohta käiv lehekülg, märkis ta.

Singapurlased olid Eestis DBSi suurkliendi Tolaram Groupi kutsel. Tolarami siinse esinduse direktor Sonny Aswani ütles, et 2,5 tegevusaasta jooksul pole firmal Eestisse investeerimisega probleeme olnud ja sellest tulenevalt ollakse valmis tutvustama võimalikke investeerimisvõimalusi teistelegi.

Selle aasta jaanuaris korraldasid välisinvesteeringute agentuur ja Tolaram Singapuris seminari, mille käigus tutvustati Singapuri ettevõtjatele investeerimisvõimalusi Eestis.

Peamiselt Singapuri kapitalil põhinevale Tolaramile kuuluvad Eestis 960 töötajaga tekstiiliettevõte Baltex 2000, paberi- ja tselluloosivabrik Horizon Pulp and Paper 540 töötajaga ning Tolaram Investeeringud, mis tegeleb kinnisvaraga.

Aswani sõnul on Tolaram omandanud jalatsivabriku Kommunaar hoone, mida kasutatakse laohoonena. Firma soovib lähemal ajal Tallinna linnalt osta Tondi sõjaväeosa territooriumi, et rajada tehnoloogiapark, kus luuakse teistele välisinvestoritele võimalused tootmise arendamiseks. Järgmise aasta lõpuks investeerib Tolaram Eesti tekstiili- ja paberitööstusse täiendavad 300 mln krooni, ütles Aswani.

DBSi varade maht oli 1996. aasta lõpus 550 miljardit krooni ja 1996. aasta puhaskasum oli 6,6 miljardit krooni. DBSil on Moody agentuuri reiting Aa2. Ajakirja The Banker hinnangul on DBS suuruselt kaheksas pank Aasias ja kuulub maailma saja suurema panga hulka.

DBS on 84,7 miljardi kroonise aktsiate turuväärtusega suurim pank Singapuris. Võrdluseks -- Hansapanga aktsiate turuväärtus on viis miljardit krooni.

Täna jätkavad DBSi esindajad tutvumisvisiiti Lätis.

Hetkel kuum