15. juuni 1997 kell 22:00

Maksekeskus testis ülekandesüsteemi

Margit Peterson maksekeskusest lausus, et Hoiupank võttis makse edukalt vastu ja prognooside kohaselt peaks maksekeskus makseoperatsioone alustama septembris.

Maksekeskuse endine tegevdirektor Urmas Somelar prognoosis talvel, et läbirääkimised, süsteemi ülesseadmine ja testimine jõuavad lõpule aprillikuuga ning maksekeskus alustab tegevust maikuus. Somelar töötab praegu Hoiupanga elektronpanganduse projektijuhina.

Maksekeskuse uus tegevdirektor Andreas Palmlund ütles, et praegu käivad maksekeskuse projekti kaasamiseks läbirääkimised Hansapanga, Ühispanga, Forekspanga ja Tallinna Pangaga.

Palmlundi sõnul tingis viivituse esialgse süsteemi laiendamine. «Me tahame pakkuda täiuslikku süsteemi, et oleksime suutelised operatiivselt probleeme lahendama ja pakkuma turvalist teenust,» lisas ta.

Maksekeskuse käivitumisel ei tule enam igakuiste maksete sooritamiseks neljas-viies kohas järjekorras seista. Piisab ühest ülekandest ja maksekeskus viib mingi teenuse arve tasumise ise lõpuni.

Eesti maksekeskuse aktsiakapital on 10 miljonit krooni, mis jaguneb võrdselt Eesti Hoiupanga ja Rootsi Swedgiro AB vahel.

Hetkel kuum