16. juuni 1997 kell 22:00

Reisil tasub einestada põnevates mõisarestoranides ja vabas õhus

Kuningateed mööda sõites kõht tühjaks ei jää. Kehakinnituseks on tee ääres piisavalt nii kohvikuid, restorane, kiirsöögikohti, väliterrasse, baare, pubisid kui talusid.

On eksklusiivseid ja tagasihoidlikke kohti, kuid einestada võib ka laeva pardal, pidada piknikku järve- ja merekaldal. Söögikohad on avatud ka vanades mõisahoonetes ja restaureeritud kindlustes. Teele jäävad näiteks hiina ja india restoranid.

Üks kõrgetasemeline selle piirkonna restoran asub Mustio mõisakompleksis. Kirkkonummis Viinipaja restoranis saab söögi kõrvale proovida kohalikku sõstraveini. Tammisaari sadamas püüab pilku vee kohale vaiadele ehitatud puust suverestoran Knipan, kus on lõunatanud ka Rootsi praegune kuningapaar. Restoran on avatud vaid suviti.

Komplektlõunaid pakutakse enamikus kohvikutes ja restoranides 35--50 Soome marga ehk ca 95--140 krooni eest kella 11--15. Komplektlõuna ei pruugi tähendada tüüpilist suppi, praadi ja magustoitu. See võib olla nii rootsi laua kui päevapraena.

Hinna sisse kuulub tavaliselt ka salatilaud alustuseks ning tass kohvi või teed lõpetuseks. Hotellide juurde kuuluvad korralikud restoranid, kuhu on vaba sissepääs ka tänavalt tulijale.

Soomes popid tantsuõhtud kolivad suveks restoranist välja. Tantsuõhtuid peetakse paadisildadel, vanades korda tehtud loomalautades ja heinaküünides.

Hetkel kuum