17. juuni 1997 kell 22:00

Postimees näitab miinimumkasumit

ASi Postimees juhatuse hinnangul oli ettevõte eelmisel aastal Eesti suurim meediakontsern. Ajaleht Postimees on endiselt tellijate arvu poolest päevalehtede seas liider. AS Postimees on üks põhiomanikke Eesti Ajakirjade Kirjastuse ASis, mis annab välja ajakirju Stiil, Eesti Naine, Pere ja Kodu ning Favoriit.

Eelmisel aastal alustas Postimees üle-eestilise maakonnalehtede võrgu loomist, kuhu kuuluvad praegu ajalehed Sakala, Virumaa Teataja ja Järva Teataja. Postimehel on osalus aktsiaseltsides Kroonpress, Zett, Impressum, Sakala Kirjastus ja Tartu Raadio kokku nominaalväärtuses 8,4 mln krooni.

ASi Postimees põhivara ümberhindamisest saadud kasum ja eelmiste aastate jaotamata kasum oli kokku 807 692 krooni, mis otsustati jätta jaotamata.

ASi Postimees aktsiakapital on 1,49 mln krooni. Ettevõtte kõik aktsiad on nimelised. Postimehe põhiaktsionärile Heldur Tõnissonile kuulub 96% häältest. ASi Postimees nõukogu esimees on Mart Kadastik ja juhatuse esimees Toomas Issak.

Audiitorbüroo AS Elss vannutatud audiitorid Enn Leppik ja Evald Veldemann järeldasid, et Postimehe raamatupidamise aastaaruanne kajastab õigesti ja õiglaselt ettevõtte mullust kasumit ja finantsseisundit.

Aktsionäride üldkoosolek valis samad audiitorid ka järgmiseks aruandlusperioodiks.

Hetkel kuum