18. juuni 1997 kell 22:00

Personaalne koopiamasin väikefirmasse

Kuni kaheksa koopiat minutis tegevate personaalsete paljundusmasinate hinnavõrdluse kalleim mudel on ligi 17 000 krooni maksev Xerox XC 822. Kõrge hind on tingitud koopiamasina kiirusest -- kaheksa koopiat minutis on vaadeldava klassi maksimaalkiirus. Lisaks kiirusele on Xerox XC 822-l personaalsete koopiamasinate seas harva esinev suurenduse-vähenduse võimalus. Samuti on mudelil 250-leheline paberisahtel ja ühe lehe käsitsisööt.

Lisaks Xerox XC 822-le pakub DMC viis koopiat minutis tegevat ja kaasaskantavat Xerox XCS 20t, millel on 40-leheline paberisahtel ja 40 lehe käsitsisööt. Kallimal Xeroxil saab ühe tooneriga teha kaks korda rohkem koopiaid kui odavamal ja aeglasemal masinal.

Xerox XC 822ga samal kiirusel töötab Sharp Z 52, kuid sellel masinal suurendust-vähendust pole. On üks paberisahtel ja ühe lehe käsitsisööt. Samuti on Sharpil pakkuda kaasaskantavaid personaalseid koopiamasinaid, mis on küll aeglased, tehes minutis kolm koopiat, kuid ka odavaimad. Kantavad koopiamasinad on vajalikud näiteks firmades, kes korraldavad väljaspool oma ruume seminare ning tahavad kohapeal materjale paljundada.

Kiirema masinana võib võrdlustabelist leida veel Minolta EP 70, mis võimaldab lihtsat kahepoolset kopeerimist.

Enamikul hinnavõrdluses osalevatel paljundusmasinatel on olemas automaatne kontrasti reguleerimise võimalus. Puudub see Utax C 44-l ja Canon 210-l. Kontrasti automaatse reguleerimise võimalusest on kasu eri tumedusega dokumentide paljundamisel. Ühesuguse tumedusega paberite kopeerimisel kontrasti automaatne reguleerimine tähtsust ei oma.

Personaalsed paljundusmasinad paljundavad vaid A4-formaati, samuti ei saa neile üldjuhul juurde panna lisaseadmeid. Enamiku personaalsete paljundusmasinate eeliseks on nende töölehakkamine ilma soojendusajata.

Personaalsed koopiamasinad sobivad eelkõige firmadesse, kel on vajadus teha päevas kümmekond koopiat. Kel koopiate arv päevas suuremaks läheb, peab muretsema juba järgmise klassi paljundusmasina.

Hetkel kuum