25. juuni 1997 kell 22:00

Ühisettevõttele roheline tee

Lehtse sõnul leppisid NRG Energy Hollandis registreeritud tütarfirma NRGen, Eesti Energia ja Eesti valitsuse esindajad Minneapolises kokku, et Balti ja Eesti elektrijaama baasil elektrienergia tootmiseks plaanitava ühisettevõtte äriplaan esitatakse majandusministrile esmaspäevaks, 30. juuniks. Äriplaanile peab andma hinnangu ka valitsus.

NRG Energy Eesti esinduse direktori Hillar Lauri sõnul läheb äriplaani koostamine NRG Energyle maksma umbes 2 miljonit USA dollarit.

NRG Energy on varem pakkunud 50protsendilise osaluse eest ühisfirmas 50 miljonit USA dollarit ning lubanud investeerida 200 miljonit USA dollarit.

Lauri sõnul on Price Waterhouse nüüdseks lõpetanud Narva elektrijaamade auditi. Lauri ei soostunud enne äriplaani üleandmist avalikustama täpseid summasid, lisades, et elektrijaamade hind on varemräägitust suurem ja investeeringuid saab olema palju rohkem.

Lehtse sõnul saavutati läbirääkimistel USAs NRG osaluse vähendamine loodavas ühisfirmas algselt kokkulepitud 50 protsendilt 49 protsendile. Osalust vähendati hiljuti vastu võetud energiaseaduse tõttu, mille kohaselt peab strateegiliselt tähtsates ettevõtetes kuuluma kontrollpakk riigile.

«Üheprotsendiline osaluse vähenemine ei tulnud üllatusena,» rääkis Lauri. «Peame Eesti seadust aktsepteerima, sest vastasel juhul on väga raske läbirääkimisi pidada.»

Hetkel kuum