3. juuli 1997 kell 22:00

Keskjaam sajale töötajale

Et tavaline bürootöö eeldab kolme töötaja kohta ühte telefoniliini, siis suure telefonikeskjaama optimaalne kasutaja on vähemalt 90 töötajaga firma.

Sellist süsteemi võib vaja minna ka väiksemas firmas, kui seda nõuab töö spetsiifika. Klienditeenindusfirmas ei tohi helistaja kinnist tooni kuulda ja on oluline, et võimalikult palju kõnesid saaks vastu võetud. Kui telefonisüsteemis on kolmekümne kõnekanaliga kahemegabitine liides, siis on näiteks kahekümnel helistajal võimalik ootele jääda, ehkki kõnede vastuvõtjaid on vaid viis.

Kahemegabitise traktiga suure telefonisüsteemi kasutamise paindlikkus seisneb eelkõige võimaluses anda igale töökohale oma linnanumber. Samuti on tagatud firmasisene side.

Telefonisüsteemi korralikuks töölehakkamiseks on vaja vaadata, kuidas on lahendatud maja kaabeldus, st kas olemasolev kaablivõrk vastab jaama vajadustele. Raha kokkuhoidmiseks vanu traate alles jättes ei saa aga hiljem soovitud kvaliteediga tulemust.

Jaama ostes tuleb üle vaadata ka firma telefonipark, sest vanad ja sobimatud telefonid jätavad kasutaja jaama võimalustest ilma.

Nagu võrdlustabelist näha on, kasutavad mõned pakutud telefonijaamad ainult uuemat Euro ISDN 30B+D välisliini, teised aga Euro ISDNi kõrval samuti vanemat välisliini tüüpi MFCR2.

Telefonikeskjaamad jagunevad blokeeruvateks ja mitteblokeeruvateks. Viimaste puhul võib samaaegselt pidada kõnesid kasvõi kõigilt keskusega ühendatud telefonidelt. Blokeeruvatel süsteemidel, nagu Businessphone või Ascotel, saavad omavahel rääkida määratud hulk siseabonente.

Kõik tänase hinnapakkumise tooted on põhifunktsioonidelt sarnased, st kõnesid noppida, suunata jne saab igas pakutud jaamas. Erinevused tulevad esile lisavõimaluste puhul. Nii on näiteks Meridian Optiol alates käesoleva aasta algusest võimas protsessor, mis on vajalik eelkõige nn Call Centerite puhul, mil siseabonentide arv on suhteliselt väike, kuid jaama koormus on väga suur (tuhanded kõned tunnis). Samuti omavad Meridiani keskjaamad alates 1997. a algusest Etherneti liidest, mis võimaldab jaama programmeerida firma kohtvõrgust.

Hetkel kuum