5. august 1997 kell 22:00

Norilsk Nikli erastamine seiskus

T?ernomõrdin andis riiklikule erastamisfondile ja riigivara komisjonile korralduse aktsiate müük ära jätta, sest ta pidas seadusevastaseks olukorda, kus erastamisprotseduuri üle otsustab praegu riigile kuuluvaid Norilsk Nikli aktsiaid haldav Oneximbank, kes ise osaleb konkursil. Seda korraldust seostatakse valitsuse uue erastamispoliitikaga, mis peab välistama sisetehingud.

Juulis protestis Vene metallitööstusse suuri investeeringuid teinud Suurbritannia kompanii Trans-World Metals Ltd Norilsk Nikli erastamistingimuste vastu, väites, et juuli algul välja kuulutatud erastamine jättis välisinvestoritele liiga vähe aega pakkumust ette valmistada.

Oneximbank sai 38% Norilsk Nikli aktsiatest oma kontrolli alla valitsuse 170,1 miljoni dollarilise laenu tagatisena 1995. a. Valitsus ei ole võlamakseid korralikult teinud ning aktsiad müüakse riigi võla katteks.

Norilsk Nikli aktsiate miinimumhind on 449 miljonit dollarit. Pakkumuse esitajad pidid summa enne enampakkumist deponeerima kas Venemaa keskpangas või Oneximbankis, see annab kriitikute sõnul pangale selge eelise. INTERFAX-BNS-FT-ÄP

Hetkel kuum