10. august 1997 kell 22:00

Microlink saavutas rootslastega kokkuleppe

Haameri sõnul jõudsid Microlink ja Baltic Business Software kokkuleppele rootslaste tarkvara hinna osas, mida Microlink kasutas. Kokkuleppe järgi tasus Microlink Baltic Business Software'ile nende tarkvara kasutamise eest tagantjärele, kuid täpset summat ei nõustunud Haamer ütlema. See jäi 10 ja 100 protsendi vahele õigest hinnast, lausus ta vaid.

Eelmise aasta sügisel soovis Microlinki Süsteemide AS osta Baltic Business Software'ilt tarkvarapaketti Hansa Financials, mis töötab UNIX-süsteemis. Rootsi firmal kehtis sel ajal tootele allahindlus 90 protsenti.

Kaks kuud tagasi saadetud arves nõudis Baltic Business Software Microlinkilt oma tarkvara kasutamise eest 124 000 krooni. Microlink keeldus tookord nimetatud summat maksmast, viidates tarkvara ostmise ajal kehtinud allahindlusele.

Kuna Rootsi firmal sel ajal polnud võimalik soovitud tarkvara paigaldada, andis ta Microlinkile kuni soovitud tarkvara paigaldamiseni kasutada Windowsile tugineva tarkvarapaketi. Kirjalikku lepingut kahe firma vahel ei sõlmitud ning kuna tegemist ei olnud soovitud paketi, vaid ajutise variandiga, tarkvara eest Microlinki Süsteemide AS ei tasunud.

Kuna Eesti pool otsustas täishinda mitte maksta, süüdistaski Baltic Business Software Microlinki Süsteemide ASi tarkvarapiraatluses, nõudes samas Microlinki Süsteemide ASilt ka oma tarkvara kasutamise lõpetamist.

Rootslased pidasid juhtunu eest isiklikult vastutavaks Hanno Haamerit ning nõudsid tema vallandamist. Lisaks pöördusid nad abi saamiseks majanduspolitsei poole.

Ühises eelmise nädala lõpus avaldatud pressiteates kinnitavad mõlema firma juhid, et praegu ei ole neil enam vastastikku pretensioone ja Microlink võib rootslaste tarkvara ka edaspidi kasutada.

Haameri ütlusel on vaidlusalune majandustarkvara Hansa Financials Eesti keskmise suurusega ettevõtete seas levinuim.

Baltic Business Software'il on 33 000 klienti, neist 1400 Eestis. Firma eelmise majandusaasta, mis lõppes aprillis, käive oli 45 miljonit krooni ja kasum mõnisada tuhat krooni.

Microlinki Süsteemide AS kuulub sajaprotsendiliselt valdusfirmale Microlink Invest.

Ettevõtte selleaastaseks käibeks prognoosis Hanno Haamer 50--60 miljonit krooni.

Hetkel kuum