10. august 1997 kell 22:00

Tõrva saab paari nädala pärast investeeringu

Lepingu pikkus on 15 aastat, mille jooksul maksab Lüthi linnale renti. Rendisumma on 10 protsenti linnale müüdava elektrienergia hinnast. Investeeringu suurust leping ette ei näe, ent elektrijaama taastamise kogumaksumuseks on Tõrva linnavalitsus hinnanud 5 miljonit krooni.

Tõrva linnapea Edgar Umblia ütles, et enne ei saa elektrijaama ehitusest rääkida, kui lepingule pole alla kirjutatud. Tema sõnul tuleb Lüthi augusti lõpus taas Tõrvasse, et leping lõplikult notari juures kinnitada.

Ajakava järgi peaks elektrijaama taastamine algama järgmise aasta kevadel-suvel. Ehitama hakkavad Eesti firmad ja selle tarbeks on linnavalitsus korjanud pakkumusi, märkis Umblia.

Jaan Õmbluse sõnul asub kumbki pool järgnevatel nädalatel lepingupunkte tõlkima ja neid läbi vaatama. Tema sõnul jäi osapoolte vahel veel selgusetuks, kuidas hakkab Lüthi linnale renti maksma. Esialgse kava kohaselt pidi Lüthi tasuma renti diskonteeritud kujul, mis tähendab, et linn saab esialgu suuremad summad vesielektrijaama ümbruse taastamiseks.

Teise kava kohaselt hangib Lüthi paari järgneva nädala jooksul täiendavat kapitali ja sellisel juhul maksab ta linnale tavalist renti.

Willy Lüthi ütles, et investeering on esimese 5--6 aasta jooksul tagatud ?veitsi riikliku ekspordi riskifondi ERG garantiiga.

Lüthi sõnul ostetakse vesielektrijaama turbiin firmast ABB või Gugler, mis on maailma juhtivad vesielektrijaamade turbiinivalmistajad. Lüthi sõnul on vesielektrijaamad väga efektiivsed, sest nad töötavad täielikult automaatselt. Turbiinide eluiga on 40--50 aastat.

Lüthi ütles, et järgneva paari aasta jooksul võib ?veitsist Tõrva piirkonda tulla veel investeeringuid. Võimaliku investeerimiskohana nimetas ta ASi Ritsu puidutöötlemistehast.

Hetkel kuum