7. september 1997 kell 22:00

Hansapank neelab Läti põllumajanduspanga

Jüri Mõisa sõnul kasutab Hansapank Zemes banka liitmisel miljonit aktsiat, mida pank planeerib kasutada vahetusaktsiatena ülevõetava panga aktsiate vastu. Miljoni Hansapanga aktsia turuväärtus on praegu ligi 235 miljonit krooni.

Miljon aktsiat väljastab pank uue aktsiaemissiooni käigus, mis korraldatakse pärast Hansapanga aktsionäride erakorralist üldkoosolekut 11. oktoobril.

Jüri Mõisa sõnul on tõenäoline, et uuest pangast saab suuruselt neljas pank Lätis. Juuli lõpu seisuga oleks Hansabank-Latvija ja Zemes moodustanud varade mahu poolest suuruselt viienda panga.

Tallinna Panga nõukogu aseesimees Targo Raus ütles, et temale on Zemese ja Hansabak-Latvija liitumisplaan üllatuseks. Raus märkis, et seni pidi Zemes varesema kava kohaselt Unibankaga kokku minema.

Rausi sõnul võib Zemese liitmist pidada bilansimahu ostmiseks, sest Zemes banka võeti teiseks pangaks juurde.

Möödunud aastal omandas Hansapank Deutsche-Lettische banka (DLB) aktsiad ja muutis panga nime Hansabank-Latvijaks. Hansapank ostis DLB samuti aktsiate vahetamise teel, kus DLB endised omanikud vahetasid oma aktsiad Hansapanga aktsiate vastu.

Riias ilmuva päevalehe Neathariga Rita Avize andmetel on Zemes banka avaldanud soovi Hansabank-Latvijaga liituda. Aasta esimesel poolel tahtis Zemes ühineda Läti Unibankaga, ent Unibanka aktsionärid ei toetanud seda ettepanekut.

Zemes banka omakapital on 183 miljonit krooni. Zemes oli juuli lõpus varade mahu poolest üheksas pank Lätis. Juuli lõpu seisuga tegutses Lätis kokku 32 kommertspanka.

Hetkel kuum