23. september 1997 kell 22:00

Paldiski sadamasse saabunud 350 tonni ehitusjäätmeid on plaanis kasutada Paldiskisse rajatava ehitusjäätmete ümbertöötamispunkti seadmete häälestamiseks ja katsetamiseks, ütles ETA-le Paldiski sadama ülem Urmas Saar.

Laev Soomest pärinevate jäätmetega saabus Paldiski sadamasse esmaspäeval ning ehitusjäätmete töötlemiseks vajalikud seadmed on kavas kohale toimetada sama laeva järgmise reisiga.

Aktsiaseltsi Soremar poolt rajatavas jäätmetöötluspunktis on edaspidi plaanis hakata ümber töötama Paldiski linnas ja selle ümbruskonnas asuvate endise NSVLi sõjaväerajatiste lammutamisel tekkivat ehitusprahti.

Kasutusele võetavad seadmed võimaldavad töödelda puitu, metalli, betooni ja kivi.

Puidujäätmetest valmistatavat hakkepuitu hakkab kasutama linna katlamaja ning purustatud betoon ja kivi läheb peamiselt teedeehituseks.

Keskkonnaministeeriumi jäätmetalituse juhataja Matti Viisimaa sõnul on ministeerium Paldiskisse rajatavat jäätmetöötluspunktist ja 350 tonnist sissetoodud ehitusjäätmetest teadlik ning projektil on ka vajalikud kooskõlastused keskkonnaministeeriumilt. ETA

Esmaspäeval lõppes Ikla piiripunkti väljaehitamise konkursil pakkumiste vastuvõtmine. Konkurssi korraldavale tolliametile saabus kuus pakkumust -- kõik Eesti ehitusfirmadelt.

Piiripunkti ehitamist rahastavad Eesti Vabariik ja Euroopa Liit. Phare transpordiprogrammi raames finantseeritava piiripunkti väljaehitamiseks annab Euroopa Liit Eestile 1,3 miljonit ECUd.

Ikla piiripunkt saab kuus sissesõidu- ja kolm väljumisteed ning sealse personali töötingimused paranevad tunduvalt, ütles ETA-le tolliameti ehitus- ja remonditalituse juhataja Peeter Mägi.

Piiripunkt peab valmima aasta jooksul. Projekti on teinud Eesti Projekt. ETA

Tartu uue arestimaja eskiisprojekt valmib järgmiseks esmaspäevaks, projekt peaks valmis saama detsembri alguseks.

Seejärel kuulutab prefektuur konkursi ehitaja leidmiseks, ütles BNSile Tartu politseiprefektuuri juhtivinspektor Udo Pallason. Tema sõnul võib arestimaja ehitus alata järgmise aasta veebruaris-märtsis. BNS

Hetkel kuum