28. september 1997 kell 22:00

Talrand ehitab reisisadama kõrvale turu

Tallinna kesklinna valitsuse vanema asetäitja Toivo Susi ütles, et kesklinna valitsuse otsusega on aadressil Mere puiestee 8 ja 10 asuvad hooned antud 25 aastaks rendile ASile Talrand, eeldusel, et sinna rajatakse nii turg kui kaubanduskeskus.

Rendilepinguga kaasneb kolmeaastane investeerimiskohustus 19 miljoni krooniga.

Mere puiesteel asuvad enne Põhjasõda rajatud endised kasarmuhooned, mille kogupindala on umbes 1600 ruutmeetrit. Hooned on muinsuskaitse all.

Muinsuskaitseameti Tallinna inspektsiooni esindaja Hain Toss kinnitas, et projekt, milles on ette nähtud ka lammutustöid, on muinsuskaitseametiga kooskõlastatud.

«Need hooned otseselt mälestiste alla ei käi, ainuke piirang on, et säiliks hoonete esialgne väliskuju,» ütles Toss.

Kavandataval turul kauplemispindu rentiva firma esindaja ütles, et kauplemine uuel turul algab järgmise aasta märtsis-aprillis.

«Linn esialgu sealt suurt tulu ei saa,» tõdes Toivo Susi. «Tähtis on, et piirkond saaks korda.»

Võib-olla tuleb hakata piirama turul müüdavaid kaubagruppe, et ei tekiks niisugust väli- ja kioskimüüki nagu Kadaka turul, lisas Susi.

Kesklinna vanem Hannes Kuhlbach on öelnud Õhtulehele, et sõlmitud 25aastane hoonete rendileping tuleb ilmselt üle vaadata.

Õhtulehe andmetel maksab üks nelja ruutmeetri suurune tööstuskaupade müügiboks 6000 krooni kuus. Toiduleti ruutmeetri hind on sada krooni päevas. BNS

Hetkel kuum