5. oktoober 1997 kell 22:00

Rekordeid USAst ja Venemaalt

Riia börsi aktiivsust surus reedel jätkuvalt alla investorite tähelepanu koondumine esmaspäevasele Ventspils Nafta pakkumisele ning selle tarvis Läti EVPde kokkuostmisele. Ainsana näitasid selget suunda Balta, mis langes juba madalamale tasemest, millelt ta nädalat alustas, ja Unibanka, tõustes taas 4,5 latini. Unibanka oli ka päeva aktiivseim pisut üle 50 000 latiga. Turu kogukäive jäi tagasihoidlikuks, alla 200 000 taseme. Ka järgmiseks nädalaks ennustatakse Riias loidu kauplemist ja mõningast hinnalangust.

Vilniuse börsi suurimaks huviobjektiks oli reedel Leedu Energia, mis näitas tugevat käivet nii börsisüsteemis kui börsivälisel turul ning tõusis 3,85-lt 3,91 litile. Hermise kohta liikus kuulujutt kasumite langusest alla oodatu ning aktsia kukkus. Ülejäänud turul selge trend endiselt puudus ning jätkuvalt uimast kauplemist ennustatakse ka järgmiseks nädalaks. Mõne maakleri hinnangul on börsi madalad käibed siiski petlikud, kuna likviidsus olevat kõrge ning teostatud tehingute arv suurem kui enne.

Vene väärtpaberiturud jätkasid reedel jõulist tõusu. Maaklerite kinnitusel liikus turule nii Vene kui välisinvestorite raha, oluliselt mõjutas turgu ka välisinvestoritepoolne lühikeste positsioonide katmine.

Venema kauplemissüsteemi päevakäive tõusis reedel teist päeva järjest uue rekordini -- 216 mln dollarit. Elavas kauplemises rallis kiirelt ülespoole ka RTS-indeks, mis lõpetas päeva 552,14 punktil (päevaga +5,02%).

USA suurfirmad näitasid juulist saadik kõrgeima võlakirjaturu toetusest hoolimata neljapäeval vaid mõõdukat tõusu. Osalt tulenes see juutide uusaastast, mis paljud tõsised tegijad kodus hoidis. Seevastu tehnoloogiaaktsiate minek oli jõuline. Tõusu vedasid seekord telekommunikatsioonifirmad, ergutatuna ajaloo suurimast ülevõtupakkumisest MCI Communications'ile. See viis uute rekorditeni nii S&P500 kui Nasdaqi indeksi. Viimane sulgus esmakordselt ülalpool 1700 punkti piiri.

Hetkel kuum