28. oktoober 1997 kell 22:00

Viljandi uksetehas kahekordistab käivet

Viljandi tarbijate ühistu sai 5000m² hulgilao ja 3 kaarhalli müügist kinnitamata andmeil 2,5 mln krooni. AS Viljandi Aken ja Uks hakkab endises hulgilaos tootma siseuksi, monteerima ja värvima aknaid. Ostetud pinnale kolib ka tehase keskladu.

«Seoses pideva tootmismahu kasvuga on meie senine territoorium väikeseks jäänud ja olime sunnitud laienema,» ütles ASi Viljandi Aken ja Uks peadirektor Olavi Liivandi. Tema sõnul käivitub uus ukseliin aprillis ja siis peaks tehase kuukäive küündima 16--17 mln kroonini.

Möödunud aastal oli ukse- ja aknatehase käive 41 mln krooni, tänavu prognoositakse kuni 90 mln kroonini jõudmist, ettevõtte kasumiprognoos selleks aastaks on 7,5 mln krooni. Järgmisel aastal kavandatakse 170--180 mln kroonist aastakäivet.

«Järgmiseks aastaks on sõlmitud lepingud toodangu müügiks Rootsi 33 ja USAsse 25 mln krooni väärtuses,» nentis Liivandi. Pidevalt kasvab tellimuste maht Lätti ja Leetu, kus firmal on oma tütarettevõtted ja hulgimüügipartnerid.

AS Viljandi Aken ja Uks ekspordib 60% toodangust ja seda proportsiooni kavatsetakse hoida, kinnitas tehase tootmisdirektor Inno Valo.

Novembri keskel alustab tööd Viljandi Akna ja Ukse plastaknatsehh. Plastakende valmistamiseks kasutatavat Gealan-profiili valmistab Saksa-Leedu ühisfirma.

Hetkel kuum