11. november 1997 kell 22:00

Telekomi erastamine algab TeleMediast

Raivo Vare ütles, et Eesti Telekomile kuuluvate aktsiate müügiprotsessi saab algatada Eesti Telekomi aktsionäride üldkoosolek ehk valitsuse eilse otsuse järgi teede- ja sideminister Vare.

Vare ütles, et nii TeleMedia Eesti 48% aktsiate müüki avalikul enampakkumisel kui Eesti Kaugotsingu 60 protsendi aktsiate müüki eelläbirääkimistega pakkumisel hakkab korraldama erastamisagentuur. TeleMedia aktsiate müük kuulutatakse tema sõnul välja veel sellel aastal.

Eesti Telekomi juhatuse esimees Toomas Sõmera ütles, et TeleMedia Eesti aktsiate ostmisest on endiselt huvitatud Rootsi riiklik kontsern Telia AB, mille tütarfirmale TeleMedia East AB kuulub samuti 48 protsenti TeleMedia Eesti aktsiatest. TeleMedia põhikirja järgi on senisel aktsionäril eelisõigus osta riigile kuuluvaid aktsiaid avalikul enampakkumisel kujunenud hinnaga, märkis Sõmera.

TeleMedia Eesti juhatuse esimees Avo Anton lisas, et Telia on avaldanud valmisolekut osta riigile kuuluvad aktsiad ära, kui hind ei kujune liiga kõrgeks.

Telefonikatalooge kirjastava TeleMedia Eesti aktsiakapitali nimiväärtus on 2,5 miljonit krooni.

Ettevõtte eelmise aasta käive oli ligi 50 miljonit krooni ja kogukasum 6,3 miljonit krooni.

TeleMedia Eestile kuulub 40 protsenti ASi Teabeliin aktsiakapitalist.

Keskkriminaalpolitsei abidirektor Veljo Aleksandrov kinnitas eile, et majanduspolitsei on algatanud kriminaalasja seoses Eesti Telekomile kuulunud TeleMedia Eesti aktsiate varasema müügiga.

Poolteist aastat tagasi loobus Eesti Telekom TeleMedia Eesti aktsiate kontrollpakist, müües 12 protsenti aktsiatest TeleMedia Eesti oma töötajatele, kes müüsid need aktsiad omakorda Teliale.

Riigikontrolli hinnangul ei kannatanud riik sellest tehingust otsest majanduslikku kahju, kuid mitme riigikogu liikme väitel võis olla tegemist teeseldud tehinguga.

Veljo Aleksandrov lisas, et kriminaalasjas käib juurdlus, kuid TeleMedia Eesti edasist erastamisprotsessi see ei takista.

Hetkel kuum