30. november 1997 kell 22:00

Turg on endiselt ettevaatlik

Aktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid reedel suhteliselt vaikses ja rahulikus kauplemises languse suunas. ÄP indeks tegi päevaga 3,05protsendise kukkumise ja lõpetas börsipäeva 678,41 punktil. Langejad edestasid tõusjaid reedel suhtega 12:3, harjumatult suure hulga, 12 aktsia hind jäi päevaga muutumatuks.

Reede oli novembrikuu viimane börsipäev ja see lubas loota, et aktsiaturult novembris saadud kahjumite vähendamiseks üritavad pangad hindu turul üles kaubelda. Teades Eesti aktsiaturu ja Tallinna börsi suurt sõltuvust pankadest ja teistest finantsvahendajatest, polekski see kuigi üllatav olnud. Ühe maakleri sõnul tehti eelmisel nädalal suur osa tehingutest turutegijate endi vahel.

Reedesel vaiksel turul tegi äkilisemaid liigutusi vaid Rakvere lihakombinaadi aktsia, mis kukkus tingituna tütarettevõtete Rigas Miesnieksi ja Ekseko viletsatest majandustulemustest, mis ähvardavad neelata suurema osa emaettevõtte aastakasumist. Rakvere lihakombinaadi aktsia kukkus päevaga 25,2% ja sulgus 8,0 kr tasemel. Kauplemine aktsiaga oli siiski võrdlemisi loid -- päevaga registreeriti 6 tehingut kogukäibega 176 000 kr.

Hetkel kuum