15. jaanuar 1998 kell 22:00

Kaabeltelevisioon kaebas Tallinna ja Starmani kohtusse

Tallinna Kaabeltelevisiooni (TCATV) juhatuse esimees Peep Põldsamm ütles, et nõuab Tallinnalt linnavalitsuse ja ASi Eesti Telag viie aasta taguse lepingu rikkumise eest trahvi 100 000 krooni, Starmanilt aga saamata jäänud tulu eest hüvitust 400 000 krooni.

«Nõude summa võib veel muutuda,» ütles Põldsamm. «Starman on keeldunud meile teatamast oma klientide arvu ja seepärast lähtusime hagiavalduses hinnangust, et neil on 2000 reaalset klienti.»

Põldsammi sõnul ei vasta tõele Starmani poolt Äripäevas avaldatud andmed, nagu oleks neil kaablivõrku ühendatud kliente 13 000. «Klientide arvu tavatsevad operaatorid ikka vastavalt vajadusele vassida,» teatas ta.

Põldsamm ei eitanud, et Starmani kaablivõrgu demonteerimist nõudes võib TCATV olla huvitatud selle võrgu või teatud võrguosade äraostmisest.

Linnavalitsuse ja Eesti Telagi 19. märtsi 1993 lepingu kohaselt tuleb kaabelsidevõrkude rajamine Tallinnas kooskõlastada Eesti Telagiga, mida Starman ei ole teinud.

Starmani juhatuse esimees Peeter Kern avaldas heameelt, et kaablisõda on jõudnud lõpuks kohtusse. «Nüüd peaks sellele udusele poriloopimisele ükskord lõpp tulema,» lausus Kern. «Tervitame igati nende (TCATV -- toim.) otsust kohtusse pöörduda, seda enam, et eelmiste jõulude ajal valisid nad ju mäletatavasti kaablite läbilõikamise tee.»

Kern kinnitas oma varem öeldud sõnu, et Starman esitab kohtusse vastuhagi, milles vaidlustab linnavalitsuse ja Eesti Telagi omaaegse lepingu.

Starmani väitel muutus see leping konkurentsiseaduse jõustumisel õigustühiseks ning on pealegi sõlmitud vale firmaga, kuna Eesti Telag ei ole konkursi võitnud ühisettevõtte Telag õigusjärglane.

Tallinna ringkonnakohtu kantselei teatel ei ole kohus veel läbi vaadanud Starmani 8. jaanuaril esitatud erikaebust linnakohtu määrusele, mis keelas Starmanil kaablivõrgu rajamist jätkata. Starman on ehitustööd esialgu peatanud.

Starman Kaabeltelevisiooni aktsiakapitalist kuulub 60 protsenti Rootsi riiklikule telesidekontsernile Telia AB, mille käes on ka 24,5 protsenti ASi Eesti Telefon ja ASi Eesti Mobiiltelefon aktsiatest.

Tallinna Kaabeltelevisiooni AS kuulub konkureerivasse Levicom Gruppi.

Hetkel kuum