Taska nimi pole äriregistrile kõlbulik

20. jaanuar 1998, 00:00

Kris Taska ütles, et küsis äsja oma juristi käest järele, kas viivitamine on põhjustatud paberites esinevatest vigadest, ja sai vastuse, et paberitega on kõik korras.

Jurist rääkis mulle nimeprobleemist, jätkas Taska. «Ma täitsa jahmusin, et pean oma perekonnanime hakkama muutma, mis vana-vanaisast saati on üks tuntumaid nimesid Eestis,» sõnas Taska. «Me teeme äriregistrile kirja ja mina olen valmis seda asja kuni kohtuni kaitsma.»

Ettevõtteregistri nimekorraldaja Riina Kiisi sõnul otsustab nimede eksitava sarnasuse üle alati see kohtunik, kelle kaudu äriühing äriregistrisse kantakse. Ühetähelist erinevust kahes nimes peetakse sarnasuseks, aga kuivõrd see sarnasus hakkab eksitama, on ainult kohtuniku pädevuses, kordas Kiis.

Tallinna linnakohtu registripiirkonna töötaja ütles, et AS Taska ei ole veel kantud äriregistrisse ja menetluse jooksul registriasja kohta infot ei anta.

Kris Taska nentis, et äriregister ise on mööda lasknud tähtaja -- äriseadustiku järgi on ümberregistreerimiseks ette nähtud üks kuu. Tallinna registripiirkonna töötaja kinnitas, et varem oli see nii, aga nüüd on võetud vastu seadusemuudatus, mis annab ümberregistreerimiseks aega kuus kuud.

Kris Taska sõnutsi ei ole ASi Taska äriregistrisse kandmatajätmine häirinud igapäevast tööd, isegi uusi pangakontosid on avada saanud. Väikesi segadusi on see põhjustanud. «Näiteks pole selge, kes siis mina ametlikes dokumentides olen -- kas direktor või juhatuse esimees,» lausus Taska.

Kanal 2-le takistuseks saanud OÜ Tasko tegutseb Tallinna ettevõtete telefoniraamatu järgi ühes Karu tänava büroomajas. Äriregistrisse on see osaühing kantud juba eelmisel aastal.

Tasko vene keelt kõneleva direktrissi sõnul on ettevõte tegutsenud juba seitse aastat ja põhiliselt turismi ja kinnisvara alal.

Nime Tasko leidsid omanikud Mehhiko pealinna Mexico ühe osa järgi, kuhu on nende kaudu võimalik reisida. «Kas te sooviksite, et me muudaks oma nime?» päris Tasko direktriss pärast probleemi ärakuulamist osavõtlikult. «Kahjuks me ei saa seda teha, meie nimi on juba klientidele omaseks saanud.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing