20. jaanuar 1998 kell 22:00

Nordika Kindlustus ostis Rävala büroohoone

Nordika Kindlustuse juhatuse liige Jaanus Reisner täpsustas, et möödunud suvel valminud hoone haldamiseks oli selle ehitaja EE Grupp asutanud Rävala Büroohoone ASi, mille kõik aktsiad ostis Nordika Kinnisvara AS nüüd ära.

Reisneri sõnul investeeris Nordika ise hoone ostu 20 miljonit krooni, laenates ülejäänud raha Hansapangast, Hoiupangast ja Investeerimispangast.

Büroohoone üldpind koos maa-aluse parklaga on 5260,5 m², mis teeb ostuhinnaks 14 257 krooni ruutmeeter. «Üle mõistuse kallis see tehing ei olnud,» nentis Reisner. «Ise ehitama asudes poleks odavam tulnud, küll oleksime aga kaotanud umbes aasta. Samas oleks paremat kohta büroohoonele raske leida, kui arvestada, et siit hakkab läbi käima tulevane Tartu maantee ja ümberringi kerkib nüüdisaegne city

Nordika Kindlustuse käsutuses on hoones kaks korrust. Rentnikeks on Hansapank, Toyota Eesti AS, advokaadibüroo Teder & Rask, lennukompanii SAS, Sampo Kindlustuse AS, Time-Systems, Handelsbankeni Eesti esindus ja Smith Kline Beechami Eesti esindus.

Nordika Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Arge ütles, et rendihinnad büroohoones on enam-vähem samad, mis mujal kesklinnas, ning keskmine hind jääb vahemikku 200--250 krooni ruutmeeter. Arge hinnangul on kinnisvaraprojekti tasuvuseks arvestatud viis aastat.

Jaanus Reisneri sõnul on 100% Nordika Kindlustusele kuuluva Nordika Kinnisvara ASi põhitegevus Marlekori kinnisvara haldamine.

Tiit Arge kinnitas, et hiljemalt suveks registreerib Nordika Kindlustus end kontsernina. Gruppi hakkavad kuuluma lisaks kahjukindlustusseltsile, elukindlustusseltsile ja kinnisvarafirmale veel Kindlustusekspertiisi AS, Nordika Infosüsteemide AS ja Nordika Personali AS.

Nordika Kindlustuse aktsiakapital on 60 mln krooni, millest 84,72% kuulub perekond Sedinile.

Hetkel kuum