Võru lähedale rajatakse tänapäevane hotell

22. jaanuar 1998, 00:00

Esmaspäeval sõlmitud eellepingu kohaselt on OÜ Imco Valdus 800 000 krooni hotelli eest juba tasunud. Kolme kuu jooksul tutvub ostja põhjalikult hotelli olukorraga ja pärast seda sõlmitakse lõplik ostutehing.

Praegu on Kubija hotell renditud Võru turismikeskusele ja rendileping kehtib. «Rentnik on meile küll terve aasta rendi võlgu, aga ta pole lasknud hoonet vähemalt ära laguneda ja tühjaks rüüstata,» kommenteeris ametiühingute keskliidu peavarahoidja Jaak Vihalem. Hotell on tema sõnul kehvas seisus, aga keskliidul pole huvi Võru hotelliprojekti raha sisse panna.

OÜ Imco Valdus omanikud on Võru ettevõtja Aigar Pindmaa ja USAs ehitus- ning kinnisvarafirmasid omav Ivo Mölter.

«Meie idee on Kubija hotell ümber ehitada korralikuks puhkekompleksiks, kus saaks nii suvel kui ka talvel meelt lahutada, sportida ja puhata,» ütles Ivo Mölter. Tema sõnul palgatakse või võetakse osanikuks inimene, kes oskab hotelli majandada. Läbirääkimisi on peetud Põlvas Pesa hotelli omava ASi Kagureis juhatuse esimehe Margus Timmoga.

«Minu jaoks oleks see projekt atraktiivne küll ja võimalik, et saame partneriteks, kui tingimused vastastikku sobivad,» märkis Timmo.

Kubija hotellikompleksi ümberehitusteks ja sisustuseks kuluvate investeeringute maht peaks Timmo sõnul jääma 20 miljoni krooni piiresse.

Kubija hotellis on 80 tuba, mis tuleb põhjalikult remontida. «Ilmselt otsustame vähemalt osaliselt peretubade kasuks ja kaalume ka presidendi sviidi rajamist, et tal oleks Lõuna-Eestit külastades kusagil peatuda,» ütles Aigar Pindmaa.

Pärast ostutehingu sõlmimist on Mölter ja Pindmaa lubanud 5% Kubija hotelli osalusest kinkida Võru linnale.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing