22. jaanuar 1998 kell 22:00

Põlevkivi hind tõuseb 15 protsenti

Majandusminister Jaak Leimanni sõnul soovitas hinnakomisjon korrigeerida ka elektrienergia hinda. Tema sõnul on Eesti Energia seisukohal, et põlevkivi hinna, tehnoloogilise kütuse transpordi hinna ning elektrienergia hinna tõus peab toimuma ühel ajal. Leimanni hinnangul võiksid uued elektrienergia hinnad kehtima hakata oktoobris.

«Võtame hinnakomisjoni pakkumise teadmiseks,» märkis Leimann. Ta lisas, et põlevkivile otstarbeka hinna leidmiseks peaks Eesti Põlevkivi asuma läbi rääkima ka põlevkivi ostjatega, eeskätt Eesti Energiaga, siis Kiviteriga ja Kunda tsemenditehasega. Veel ütles minister, et läbirääkimisi võiks alustada ka NRG Energyga, kes on potentsiaalne ostja. Selleks, et strateegiliselt edu saavutada ja ellu jääda, peab Eesti Põlevkivi leidma Leimanni sõnul hinnakompromissi oma klientidega.

Ühe variandina on võimalik, et ta ei kehtesta põlevkivi hinda, nentis Leimann. «Turumajandus on jõudnud niikaugele, et ei peaks olema minu asi kehtestada põlevkivi hinda, sest osa Eesti Põlevkivi kliente on erafirmad,» lausus ta. «Eesti Põlevkivi ei tohiks tõsta hinda väga palju, muidu kaotavad nad konkurentsivõime,» lisas Leimann.

Hetkel kuum