USA turud jätkavad rekorditega

05. veebruar 1998, 00:00

Kohalike investorite tulek Riia börsile elustas pisut viimaste nädalate loidu meeleolu. Börsi käive tõusis üle 200 000 lati, millest üle poole langes omakorda Unibanka arvele. Unibanka hind tõusis kaks santiimi ning tõusid ka teised suuremad tegijad. Börsi indeks RICI tõusis 1,06% 695,25ni. Maaklerite arvates tingis tõusu paranenud olukord teistel arenevatel turgudel, kuid tõeliseks pöördeks ei saa seda veel nimetada.

Leedu maaklerid on oma süüdistused pööranud müüvatelt Eesti investoritelt valitsuse vastu, kes ei anna luba investeerimisfonde moodustada ning pole töötanud välja vastavat seadustikku. See ei luba kohalikku raha sobival moel turule tuua ning võimendab välisinvestorite lahkumise mõju. Börsi käive oli taas nõrk ning Litini tõusu taga oli ainult Medienos Plausase tugev hinnahüpe pärast kahepäevast järsku langust. Pangad seevastu langesid.

Vene aktsiad liikusid kolmapäeval taas alla. Välisinvestorite põhitähelepanu koondus võlakirjaturule, kuna enamik katab seal aktsiaturul võetavaid riske. Ka Moody'se hoiatus reitingu alandamisest mõjus pidurdavalt. Vaid hetkeks tõstis turgu teade, et ÜES juht, reformist Brevnov jääb oma kohale edasi. Firma juhatus istus koos hommikupoolel, klaarides Vene suurfirma juhtkonnas tekkinud lahkhelisid. Aktsionäride erakorraline üldkoosolek, mis probleemi lõplikult lahendab, kutsutakse kokku 45 päeva jooksul.

USA suuraktsiad suutsid teisipäeva hommikul kasumivõtust taas üle saada ning Dow tõusis veel 60 punkti, jäädes rekordile alla veel vaid saja punktiga. Trendipöörajateks olid taas seni nõrgalt esinenud tehnoloogia- ja pangandusaktsiad. Börsile liikus investeerimisfondide raha, mis suure osa jaanuarist on riskihirmus turult eemal püsinud, ning see määras turu suuna. Tõusu ergutas esmaspäevane tõus Aasia turgudel. Langejate poolel oli esmaspäeval ägedalt tõusnud farmaatsiatööstus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing