19. veebruar 1998 kell 22:00

Striptiisikomöödia ei mõjunudki labasena

"Püksid maha!", Inglismaa 1997

Kosmos 2 kell 13, 14.45, 16.30, 18.30, 20.15

Inglaste komöödia «Püksid maha!» on nimetatud möödunud aasta parimaks Euroopa filmiks, lisaks pretendeerib see koguni neljale Oscarile. Töötuks jäänud tehasetöölisi, kes otsustavad suures hädas raha teenida striptiisietendusega, mängivad Robert Carlyle (Gaz), Tom Wilkonson, Mark Addy, Paul Barber, Steve Huison ja Hugo Speer.

Film täitis oma ülesande -- oli tõeline komöödia. Hollywoodi ilustatud filmidega võrreldes mõjus see loomulikumalt ja naturaalsemalt, mida pean ka filmi üheks oluliseks trumbiks. Võlus vahetu loomulikkus, sest tegelaskujude inimlik alge pärineb ju tänapäeva elust enesest. Inglaslik joon oli tuntav -- millegagi ei olnud üle pingutatud.

Alguses kartsin, et film on labane, kuid tegelikult kujunes see vahvaks elamuseks. Oli väga naljakas. Mulle meeldis, et tegemist ei olnud traditsioonilise kangelasfilmiga, vaid teemad ja probleemid, näiteks töötus, sõprus, üksteise toetamine, olid igapäevased. Meeldis, et tegelased olid tavalised inimesed. See tekitab vaatajas enam samastusefekti.

Hetkel kuum