9. märts 1998 kell 22:00

ETV odav osaluse müük

Üks tehinguga seotud allikas kinnitas Äripäevale, et Levicom oli nõus maksma poole Parimenta aktsiate eest ETV-le 3 miljonit krooni ja müüs sada protsenti aktsiatest hiljem Ajakirjade Grupi ASile edasi 13 miljoni krooni eest.

Levicom maksis ETV-le kuulunud 50 protsendi Parimenta aktsiate eest kohe miljon krooni, ülejäänud summa tuli pooltevahelise kokkuleppe alusel tasuda järelemaksuga, rääkis tundmatuks jääda soovinud allikas.

«Selle miljon krooni võttis Levicom Parimentast saadud kasumist,» lisas allikas. Tema väitel teenisid Parimenta osanikud ETV ja Levicom kirjastusfirma eelmise aasta kasumist dividendide näol kumbki kolm miljonit krooni.

Väidetavalt andis Levicom Hans H. Luigega seotud Ajakirjade Grupile Parimenta ostmiseks 3--4 miljonit krooni laenu.

ETV peadirektor Toomas Lepp ei soovinud Parimenta aktsiate müüki kommenteeri-da. «Mul ei ole selle kohta mitte midagi öelda,» lausus ta.

Levicomi suhtekorraldusjuht Gunnar Paal ütles, et ta ei saa avaldada hinda, millega firma ETV käest Parimenta aktsiad ostis. Levicom ei saa avaldada ka hinda, mis Ajakirjade Grupp maksis Parimenta eest, teatas ta.

Paal lisas, et põhjus, miks Levicom Parimenta ära müüs oli soov pühenduda oma põhitegevusele telekommunikatsioonivaldkonnale.

Ringhäälingunõukogu esimees Paul-Eerik Rummo ütles, et ringhäälingunõukogu oli Parimenta aktsiate müügist teadlik ja see täiendas piisavalt ETV käesoleva aasta eelarvet. Rummo ütles, et ta on unustanud hinna, millega ETV Parimenta aktsiad müüs.

AS Parimenta annab välja televisioonilehte Nädal. Parimenta loodi 1995. aastal Televisioonilehe ja SAT-TV kavade baasil. Firma omanikud olid selle loomisest saadik AS Levicom ja ETV.

Hetkel kuum