11. märts 1998 kell 22:00

Satelliitsideseade määrab asukoha koordinaadid

Magellan GSC 100 on tõeliselt revolutsiooniline satelliitsideseade.

Tegemist on maailma esimese käeshoitava satelliitsõnumisaatjaga, millega on võimalik saata suvalisest maailma punktist suvalistel aadressidel e-posti sõnumeid ning samuti neid ise vastu võtta.

Peale sõnumisaatmise võimaluste on uude seadmesse paigutatud ka GPS-vastuvõtja, mis näitab pidevalt teie asukohta 20--30meetrise täpsusega.

GPS-süsteem juhatab teid vajadusel soovitud sihtpunkti. Selleks saab GSC 100ga registreerida kuni 200 nimelist teekonnapunkti ja viis marsruuti viieteistkümne teekonnapunktiga, mis hõlbustavad hilisemat navigeerimist. Selline kombineeritud sõnumisaatja ja GPS-seade on eriti head nendele kasutajatele, kel on vaja pidevalt teavitada oma asukohast, näiteks rahvusvaheliste vedudega tegelevad transpordifirmad.

GSC 100 sõnumisaatja unikaalsus seisneb selles, et teadete saatmiseks ning vastuvõtmiseks ei kasutata traditsioonilisi geostatsionaarseid satelliite, vaid uusi, madalal orbiidil tiirlevaid nn LEO satelliite.

Nende suur eelis on see, et nende ehitamine, üleslennutamine ja tööshoidmine on mitmeid kordi odavam kui tavasatelliitide puhul, muutes nii ka teenuse hinna madalaks. Praegu maksab ühe sümboli ehk tähemärgi saatmine 15 senti.

Madala orbiidi tõttu ei vaja satelliidid võimsaid saatjaid. Sellega vähenevad satelliitkommunikaatori antenni mõõtmed (nagu tavaline autoraadio teleskoopantenn) ning seade ei vaja võimsat toiteallikat.

Seepärast on seade küllaltki kompaktne ja lihtne kaasa võtta.

Sõnumite saatmine GSC 100ga on sama lihtne nagu arvutiga e-posti saatmine. Tähe- ja numbriklahvide abil saate sõnumi valmis kirjutada ning vajalikul aadressil saata.

Sõnumite kirjutamise, lugemise ning saatmise teeb hõlpsaks suur ning selge vedelkristallekraan, kus menüüd on näidatud sümbolitena ja kuhu mahub olenevalt teksti ?riftist 90--2000 tähemärki.

Teie sõnum saadetakse 32 satelliidist koosneva võrgu kaudu maapealsetesse jaamadesse, kust see jõuab mööda telefoniliine adressaadi arvutisse.

Sõnumile saate lisada samuti oma geograafilised koordinaadid, et vastuvõtjal oleks ülevaade teie asukohast. Samamoodi saab saata teadet arvutist GSC 100 vastuvõtjasse.

Seadmesse võib salvestada kuni 100 tekstiteadet ning 150 aadressi. Ühe teate pikkus võib olla kuni 2000 märki.

Hetkel kuum