24. märts 1998 kell 22:00

Suni tööjaamad ründavad PC-turgu

Lisaks tavalisele kontoritööarvutile on firmas veel ka inseneritöökohad, mis nõuavad tavalisest PCst midagi enamat. Sellistel töökohtadel, kus on vaja ka graafilist modelleerimist ja kiiret arvutust, kohtab tavaliselt Suni tööjaamu. Nende hind on tavalise tööjaama omast olnud kättesaamatus kauguses.

Nüüd on Sun toonud oma tööjaamad tavalistele tööjaamadele nii hinnalt kui arhitektuurilt lähemale, et hakata konkureerima ka tavaliste PCde turul. Mõne välismaise arvutitootja samas hinnaklassis olevate PC-arvutitega võrreldes on Ultra tööjaamad 31% parema tööjõudlusega, väidab Sun.

Ultra 5 on Ultra tooteperekonna kõige odavam arvuti ja konkureerib parimate PCdega, Ultra 10 konfiguratsioon algab 300-MHz protsessorist ja pakub põhimälu kuni 1 gigabait, Ultra 30 ja Ultra 60 aga on mõeldud juba tõelistele proffidele, pakkudes kasutajale kiiremaid SPARC tööjaama protsessoreid, kuni 2 GB põhimälu ja võimsat kolmemõõtmelist graafikat.

Suni tööjaama odavuse üheks põhjuseks on uus arhitektuur. Protsessoriga ühte kesta on pandud nii andmesiini kontroller, mälu kontroller kui ka vahemälu ning PCI arhitektuur võimaldab kasutada süsteemis standardseid seadmeid, mis on odavamad.

Graafikakaardiga suheldakse üldisest andmesiinist eraldi, mis tõstab oluliselt graafikaesituse kiirust.

Protsessor on optimeeritud telekommunikatsiooni, arvutivõrkude teenindamise ja graafikatöötluse jaoks, toetades ka mitme protsessoriga süsteemi.

Hetkel kuum