Piiritusetehas kavatseb hakata viina tootma

02. aprill 1998, 00:00

Moe piiritusetehase juhatuse esimees Enno Harmipaik rääkis, et plaan Moel piirituse tootmise kõrval ka viina valmistada oli ettevõtte juhtkonnal juba mitu aastat tagasi, kuid siis jäi see projekt Liviko survel teostamata.

«Viinatehase rajamine on kolmandiku Moe piiritusetehase omaniku OÜ Tulivesi ja ka ettevõtte tegevjuhtkonna nägemus,» sõnas Enno Harmipaik.

Harmipaik rääkis, et tegevus viinatootmise alustamiseks juba käib, aga mingitest tulemustest ei saa praegu veel rääkida. Käimas on n-ö projekti ettevalmistamine, aga millega Moel viinatootmise osas praegu täpsemalt tegeldakse, Harmipaik ei öelnud. «Oleme otsustanud, et ei räägi enne, kui juba tootega välja tuleme,» sõnas ta.

Küsimusele, millal võiks viinatehas käivituda, vastas Harmipaik, et plaan teostub pärast seda, kui ettevõtte riigiosalus ehk kaks kolmandikku aktsiapakist erastatakse. «Kaudse otsuse, et need aktsiad erastatakse, on riik ju teinud,» lausus Harmipaik.

ASi Liviko turundusdirektor Peeter Pallo sõnas, et Moel viinatootmise jutte on olnud juba aastaid. «Tegelikult on näha olnud, et need väikesed tegijad, kes on turule tulnud, on jäänudki kõige väiksemaks,» lausus ta. «Mida rohkem neid turule tuleb, seda rohkem nad ka omavahel konkureerivad.»

Pallo rääkis, et kõik, kes tulevad turule, tahavad lüüa hinnaga. «Livikot Moel viinatootmise alustamine oluliselt ei puuduta,» sõnas Pallo.

Praegu on Eestis seitse viinatootjat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing