2. aprill 1998 kell 22:00

Spordijalatsi ostja tarkvara 1. osa

Kuna sportiva inimese jalad saavad suure koormuse, ei tohi mingil juhul alahinnata kvaliteetsete spordijalanõude tähtsust. Põhjus on lihtne: head jalatsid pehmendavad põrutusi ja kaitsevad jalgu vigastuste eest.

Kuna müügil on väga suur valik spordijalatseid eri tootjatelt, on raske teha õiget valikut. Uuendatud ja täiustatud mudeleid tuleb müügile pidevalt.

Kvaliteetsetes toodetes on ühendatud järgnevad omadused:

- põrutuskindlus;

- kergus;

- jala igakülgne toestamine.

- Uute spordijalanõude ostmiseks varuge piisavalt aega, sest kiiruga tehtud ost võib kujuneda mõttetuks raharaiskamiseks.

- Kasutage kindlasti müüja asjatundlikku nõuannet. Öelge, millise spordiala tarvis te jalatseid ostate, sest igale spordialale on valmistatud ala spetsiifikat arvestades erinevad jalatsid.

- Proovige kindlasti mõlemat jalatsit, sest tihti on parem ja vasak jalg erineva suurusega.

- Treening ei kujune piinarikkaks, kui teil on valitud õiges suuruses jalatsid. Õige suurus tähendab, et jalatsi nina ja suure varba vahele jääb natuke ruumi. Jalatsisse peab mahtuma ka paksem spordisokk.

- Proovi palju eri mudeleid, liigu ning tunneta, millised on sinu jalale kõige mugavamad.

- Ära hoia kokku hinnast, sest head, kvaliteetsed spordijalatsid on küll hinnalt kallimad, ent kestavad kauem ja tagavad vastupidavuse ning turvalisuse pikemaks ajaks.

- Kui spordijalatsid on ostetud, siis hooldage neid sama tõsiselt nagu peokingi. Nii peab jalats kauem vastu.

Hetkel kuum