19. aprill 1998 kell 22:00

Amserv: pakkusime õigesti

Amserv Auto pakkumus vastas riigihankekonkursi nõuetele kõigis punktides, ütles Metsson. Amserv ei rikkunud võistupakkumise reegleid, nagu püüab väita keskkonnaministeerium oma pressiteates, rääkis ta.

Veebruari lõpus välja kuulutatud riigihange 19 maastikuauto ostmiseks nõudis andmete esitamist maasturi hinna, lisavarustuse, teenuste, soodustuste, garantiiaja ja ettemaksu kohta. Amserv Auto esitas pakkumuse 16. märtsil ning see vastas kõikidele pakkumisel esitatud nõuetele, väitis Metsson.

Ministeerium teatas eelmisel neljapäeval, et ehkki Amserv Auto hinnapakkumus oli 700 000 krooni võrra soodsam ELKE Auto pakkumusest, ei vastanud Amservi pakutu seitsmes punktis võistupakkumise tingimustele. Peale selle pakkus Amserv ministeeriumi väite kohaselt nõrgema mootoriga ja vananenud mudelit.

«Peamine põhjus ELKE Auto pakkumuse vastuvõtmisel polnud mitte hinnas, vaid selles, et firma pakkumus vastas riigihangete pakkumise kutsedokumentides esitatud tingimustele,» ütleb ministeeriumi pressiteade.

Riigihangete seaduse kohaselt tuleb pakkumusi võrrelda pakkumise kutsedokumentides esitatud tingimustele vastavuse osas, kuid seda ei olnud Amserv Auto puudulikult vormistatud dokumentide tõttu võimalik teha, jätkab pressiesindaja Kaidi Tingas.

Amserv Auto juhatuse esimees Alar Metsson ütles, et mõlemad automüüjad pakkusid sama mudelit -- Toyota Hilux 2,4 turbodiisel 4WD, kuid Amserv tegi mootori võimsuse kohale trükivea. Amserv saatis veaparanduse koos vabandusega päev pärast pakkumuste avamist. Keskkonnaministeerium nimetab oma pressiteates veaparandust täpsustatud pakkumuseks ja väidab, et riigihankeseadus lubab pakkujal oma pakkumust asendada või tagasi võtta enne pakkumise tähtaega, mitte päev hiljem.

Keskkonnaministeeriumi pressiteates on öeldud, et ELKE Auto pakkus tasuta teenindust ja autohooldust garantiiaja jooksul, mida Amserv ei pakkunud.

Amserv Auto juhatuse esimees Alar Metsson ütles, et nende firma annab kõigile uutele Toyota sõidukitele kolmeaastase või 100 000 km läbisõidu garantii.

ELKE Auto pakkumise hind oli 6,1 miljonit krooni, Amserv Auto hind 5,4 miljonit krooni. Eelmisel nädalal otsustas riigihankeameti vahekohus, et keskkonnaministeerium peab tegema uue otsuse, kuna ELKE Auto kasuks tehtud valik ei olnud kooskõlas riigihangete seaduse nõudega kasutada riigi raha säästlikult.

Hetkel kuum