22. aprill 1998 kell 22:00

Turismiamet uurib reisifirmade viisapettusi

Turismiamet pöördus eile Venemaa Tallinna konsulaadi poole, et selgitada välja Eesti turismifirmade eksimused viisade taotlemisel ja parandada edaspidi teabevahetust. Samuti esitas amet järelepärimise turismifirmale Multi Matkad, et saada selgitust eilses Äripäevas esitatud teatele viisataotlusankeedi andmete võltsimise kohta turismifirma poolt.

Peterburis klientide allkirjade võltsimises kahtlustatav Baltic Tours võttis turismiametiga ühendust, ütles eile ameti peadirektor Silvi Bljumovit?. Ta ei soovinud täpsustada, millest ta firma esindajaga rääkis, kuid lisas, et kavatseb olukorrast lähiajal välisministeeriumi konsulaarosakonnaga rääkida.

Bljumovit? ütles, et tarbijakaitse nõuete paremaks täitmiseks ja Eesti maine parandamiseks töötab majandusministeerium välja seadust turismialase ettevõtluse korrastamiseks. Seaduseelnõu peab valmima juuniks.

Eile otsustas turismiameti litsentsikomisjon saata maksuametile teate turismifirmade Viru Travel, Talreis ja Tarmo Tuur kohta, kes tegutsevad ilma litsentsita.

Baltic Toursi juhatuse liige Rain Rang teatas Äripäevale, et artikkel, kus kirjutati turismifirmade võltsingutest, kahjustab Baltic Toursi mainet. «Baltic Toursi töötajad viisataotluste ankeete ei täida ning seal sisalduvaid andmeid ei võltsi,» selgitas ta. Firma Peterburi filiaali direktor seevastu teatas Äripäevale juhtumist, kui Eesti peakonsulaadile Peterburis esitati valeandmeid, sest Baltic Toursi töötaja täitis kliendi kohta vale blanketivormi.

Hetkel kuum