28. aprill 1998 kell 22:00

EMV juhtkond vahetub

Liitumine Merkoga jääb senistel tingimustel ära

Baltic Republic Fundi nõustaja Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp süüdistas nõukogu koosolekul juhatust ebalojaalsuses.

EMV suuraktsionär Hansa Investments on avaldanud teravat vastuseisu EMV juhtkonna plaanidele liita ettevõte ehitusfirmaga Merko Ehitus tingimustel, kus EMV aktsionäridele jääks loodavast firma aktsiatest 43% ja Merko omanikele 57%.

Analüütikute sõnul on tegemist Eesti esimese klassikalise vaenuliku firma ülevõtmisega, kus suuraktsionär kõrvaldab talle mitte meelepärase juhatuse. Analüütikute ennustavad tänaseks nii EMV kui ka Merko aktsia hinna langemist.

EMV nõukogu kuuest liikmest pooldas juhatuse vabastamist neli, sh veel üleeile vabastamise vastu olnud Handelsbanken Aktorise juhatuse esimees Ruth Laatre ja Eesti Ekspressi peatoimetaja Aavo Kokk. Vastu hääletasid nõukogu esimees Jaan Koort ja Väino Kuusik.

Uueks juhatuse esimeheks kinnitati Irest Ehituse nõukogu esimees Jaanus Otsa.

EMV praeguse juhtkonnaga seotud allika sõnul kuulus Otsale ja EMV nõukogu liikmele Olaf Hermanile offshore-firma Couva Holding, kes ostis eelmisel nädalal 10% EMV aktsiaid ja müüs need edasi Baltic Republic Fundile.

EMV juhatuse liige, finantsdirektor Imre Sams ütles, et 75% ehitusfirma lepingutest on sõlmitud juhtkonnale toetudes, mistõttu mõned kliendid võivad lepingud üles öelda.

EstiB-Talinvesti Varahalduse porfellihaldur Mihkel Õim ütles, et firma tegevjuhtkond on võtmeisikud, kellel on informatsioon nii firma oleviku kui ka tuleviku kohta, mistõttu kogu juhtkonna vahetus jätab ettevõtte praktiliselt ilma peata.

EMV kolmeliikmelisse juhatusse kuulusid veel esimehena Algerd Andruskevit?us ja ehitusdirektor Peep Siitam.

Äripäeva andmetel plaanivad EMVst koos juhatusega lahkuda ka teised töötajad. Andruskevit?us ütles, et lahkumine on iga inimese enda otsustada, kuid loomulik on, et igal juhil on oma meeskond.

Ta lisas, et edaspidiseid konkreetseid tegevusplaane tal veel ei ole ja esialgu plaanib ta aja maha võtta ning lihtsalt puhata.

Piret Raudsepp keeldus eile kommentaaridest, märkides vaid, et EMV uus tegevjuht annab täna pressikonverentsi.

Hetkel kuum