Turul valitseb pessimism

29. aprill 1998, 00:00

Tallinna börs avanes eile ca 2% esmaspäevasest sulgemistasemest madalamal. Kauplemise käigus olulist hinnalangust enam ei toimunud ja börs sulgus avanemistasemel. ÄP indeks fikseerus börsi sulgemisel 675,4 punktil, langedes päevaga 2,33%. Börsi ja vabaturu päevakäive oli 74,89 mln kr.

Turuosaliste sõnul valitseb turul hetkel küllaltki pessimistlik meeleolu ja paljud investorid on asunud positsioone lihtsalt likvideerima.

Pessimismi võib veelgi paisutada eile avaldatud tollistatistika kaupade sisse- ja väljaveo kohta, mille kohaselt esimene ületab teist ligi 6,4 mld krooniga. Seega pole väliskaubanduse vallas märgatavat muutust toimunud, pigem vastupidi. Kui möödunud aasta neljandas kvartalis ületas sissevedu väljaveo 54% võrra, siis selle aasta esimeses kvartalis on vahe kasvanud juba 57%ni.

Enimkaubeldud oli börsil eile taas Hansapanga aktsia (36,64 mln kr), aktsia hind langes päevaga ligi 2,5%. Ainsana suutis pangaaktsiatest päevaga plussi jääda Forekspank, mis kerkis 0,26%.

Ka suuremate tööstusettevõtete aktsiad langesid päevaga. Teistest rohkem Tallinna farmaatsiatehas (6,25 %) ja Saku õlletehas (5,3%).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing