5. mai 1998 kell 22:00

Automaksu laekunud üle poole plaanitust

Linna rahandusameti juhataja Heino Tonsiver ütles Raepressile, et maksu laekumise aastaplaan on tänavu 27,1 miljonit krooni.

Tonsiveri sõnul on paljudel tallinlastel olnud probleeme mootorsõidukimaksu tasumisega seetõttu, et rahandusametil on uus mootorsõidukimaksu eriarve number, mida kõik ei pruugi teada.

Suurimaks probleemiks mootorsõidukimaksu kogumisel nimetas rahandusameti juhataja seda, et autoregistris on valesti arvel kümneid tuhandeid autosid.

Rahandusameti juhataja märkis, et mootorsõidukimaksu ülekande tegemiseks on soovitatav minna ise panka, sest sealt saab allkirjaga tõendi makse sooritamise kohta. See tõend peab olema autojuhil kogu aeg kaasas, sest tõendi olemasolu võib kontrollida ka liikluspolitsei.

Need, kes on ülekande sooritamisega hilinenud, peavad maksma viivist 0,07 protsenti päevas. Auto ostmisel pärast 1. maid hakatakse viivist arvestama ostmise päevast.

Kui auto ostetakse pärast 1. juulit, siis nõutakse omanikult auto ostmise aastal pool aasta mootorsõidukimaksust. Kui auto ostetakse teiselt inimeselt, kellel on maks tasutud, ning auto registrinumber jääb samaks, siis ei pea auto ostja samal aastal enam maksu tasuma. BNS

Hetkel kuum