• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Majandusministeeriumi senine siseturu osakonna juhtaja Tiit Maidre töötab esmaspäevast Venemaa kütusekontserni ONAKO kaubandusesindajana Eestis.
  Maidre selgitas, et ONAKO on kütusemaailmas üsna uus moodustis, mida Eestis teati rohkem Orenburgnefti nime all. Orenburgneft on aga üks ONAKO neljast- viiest kompaniist
  Maidre rääkis, et tema ülesanne firma kaubandusesindajana on ONAKO kui uue kaubamärgi ülesehitamine nii Eestis kui ka läänes. ÄP
  Eesti mobiilsideoperaatorite võrkudes kõneleb mai alguse seisuga 177 600 klienti.
  Eesti Mobiiltelefoni (EMT) pressiesindaja Jüri Kriisemanni sõnul teenindab EMT 115 500 võrgukasutajat. Märtsiga võrreldes on 1500 klienti juurde tulnud.
  Radiolinja Eesti (RLE) turundusjuht Andrus Hiiepuu ütles, et GSM 256 võrguga liitus aprillis 2100 klienti. 1. mai seisuga on RLE-l 35 000 püsiklienti.
  Q GSMi klientide koguarv oli aprilli lõpus 27 100, mis sisaldab ka Q-kõnekaardiga liitujate arvu.
  Q-GSM suhtekorraldusjuhi Jaana Adusoni sõnul on aasta algusest iga kuu keskmine klientide juurdekasv 8 kuni 10 protsenti. BNS
  Eesti Pank rakendab alates teisest poolaastast kommertspankade parema järelevalve tagamiseks konsolideeritud usaldusnormatiive.
  Praegu ainult panga bilansile kehtiv kapitali adekvaatsuse määr laieneb seega konsolideeritud majandustulemustele.
  Aprillis-mais toimub testimisperiood, kus pangad saavad näitajaid korrastada ning ebakõlad kõrvaldada. BNS
  Reisiveooperaatori ASi Edelaraudtee mullune kahjum auditeerimata andmeil oli 4,5 miljonit ja käive 151 miljonit krooni.
  «Kahjum oli ette teada nagu tegevust alustava ettevõtte puhul ikka, kuid siiski kasvas see prognoositust ühe miljoni krooni võrra suuremaks,» ütles ettevõtte finantsdirektor Kalmer Keevendi.
  Keevendi sõnul sõitis mullu Edelaraudtee rongidega 2,4 miljonit reisijat. Kaupa vedas ettevõte 428 000 tonni. Kaubavedu moodustas Edelaraudtee käibest ligi 10 protsenti. BNS
  OÜ Ajakirjade Grupp lõpetab mais sisustusajakirja Kodustiil väljaandmise, sest kvaliteetse sisustusreklaami hulk Eesti turul on vähene.
  «Kahjuks pole ka tänavu ette näha sisustusreklaami hulga kasvu, kuid kvaliteetsete ajakirjade väljaandmine nõuab korralikku reklaamitulu,» ütles kirjastuse peadirektor Ain Lausmaa.
  Lausmaa sõnul maksab Ajakirjade Grupp kõigile ajakirja Kodustiil senistele tellijatele tellimisraha tagasi.
  OÜ Ajakirjade Grupp on AS Meediakorpile kuuluv kirjastus, mille väljaannete hulka kuuluvad Tervisetrend, Anne, Autopluss, Xpress, Nädal, Teleleht, Programma ja Saladused. BNS
  Sillamäele võimsat naftatehast rajada kavatsev Silmet Grupp on tehase rajamise lepingu kahe Vene naftatöösturiga sõlminud, ent ei avalikusta selle pooli ja sisu enne augustit.
  Kokkuleppe järgi ei avalikustata lepingu sõlminud osapoolte nimesid ega lepingu sisu, vältimaks spekulatsioone, mis võivad takistada suurprojekti elluviimist, ütles Silmet Grupi juhatuse esimees Neeme Jõgi.
  Varem lubas Jõgi, et avalikustab rajatava naftatehase partnerite nimed pärast lepingule allakirjutamist. BNS
  Silja Line paneb suveks Helsingi--Travemünde--Tallinna liinile parvlaeva Finnjet, mis seni tegi Tallinna ja Helsingi vahel iga päev ühe reisi.
  Silja Line'i Eesti operatiivjuht Meelis Laido ütles, et 4. juunil hakkab Finnjet sõitma Helsingist Travemündesse ning väljub Tallinnast Helsingisse 9. juunil.
  Tallinnas teeb Finnjet pooletunnise peatuse ja sõidab edasi Helsingisse. Finjet teeb Tallinna--Helsingi liinil ühe reisi nädalas kuni 16. septembrini, mil jätkab senise seitsme reisiga nädalas. BNS
  EMV nõukogu esimees Jaan Koort kinnitas eile, et peab otstarbekamaks teeks EMV kapitalikriisi kõrvaldamisel ettevõtte ühinemist Merko Ehitusega.
  Üks alternatiiv oli lisaemissioon kuni 50 mln krooni ulatuses, kuid praegu on ettevõte sellega hiljaks jäänud, tõdes Koort. «Emissiooni toimumisel toodab üks aktsia vähem kasumit kui ühinemise korral.»
  Eile tervisehäire tõttu haiglasse viidud Koorti sõnul pole õige väita, et enamik aktsionäre on ühinemise vastu, sest Merko Ehituse pakkumus aktsionäridele kehtib 8. maini. BNS
  Mai alguses oli äriregistrisse kantud 34 492 äriühingut, 8247 eraisikust ettevõtjat ning 169 välismaa äriühingu filiaali.
  1. mai seisuga olid äriregistris ettevõtlusvormidest arvukaim 61% osakaaluga osaühing. Järgnesid üksikettevõtjad 19,2%, aksiaseltsid 17,1%, tulundusühingud 1,7%, täisühingud 0,5% ja usaldusühingud 0,3%ga.
  Linnade kaupa oli enim ettevõtjaid Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas vastavalt 19 305, 3455, 1651 ja 1109, ütles justiitsministeeriumi äriregistri talituse juhataja Viljar Peep.
  Mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse oli 1. maiks kantud 3261 mittetulundusühingut ja 105 sihtasutust. BNS
  Valitsus kinnitas eile tollitransiidi transiitveoste protseduuri lihtsustava ja kiirendava eeskirja.
  Uue korra järgi saab tollidokumendina kasutada ka kauba saatelehte, mis peaks oluliselt kiirendama protseduuride käiku ja tooma seega kaasa transiidi suurenemise, ütles teede- ja sideminister Raivo Vare.
  Uus lihtsam kord rakendub 1. septembril. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Roheelektrifirma uuendas börsiga tõotusi
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Föderaalreservi prognoos pani USA aktsiaturud rallima
Föderaalreservi pulline prognoos ja Hiina krediidituru hädade vähene levik on investorid taas ostulainele häälestanud: kõik USA indeksid kerkisid täna enam kui protsendi.
Föderaalreservi pulline prognoos ja Hiina krediidituru hädade vähene levik on investorid taas ostulainele häälestanud: kõik USA indeksid kerkisid täna enam kui protsendi.
Raadiohommikus: Enefiti börsidebüüt, krüptovarad ja mure hariduse pärast
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Eesti majaehituse pärandihoidja: aastas jõuan teha kuni 15 palkmaja
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.