13. mai 1998 kell 22:00

Pensionikindlustus saab maksusoodustuse

Edaspidi on võimalus valida kindlustus- ja pensionifondi osakute vahel

Pensionifondide eesmärk on tagada fondi osaku omanikule täiendav tulu pärast tema 55aastaseks saamist. Fondist osakuomanikule tehtavad väljamaksed maksustatakse soodsa tulumaksumääraga 10%.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige, endine sotsiaalminister Toomas Vilosius ütles, et töötajale oleks sobivaim lahendus, kui ta investeerib kuni pensionile minekuni pensionifondi osakutesse ja pensioniea saabudes kannab kogutud raha üle kindlustusseltsile, kes hakkab tegema igakuiseid väljamakseid.

Investeerimisfondide ja kindlustusseltside juhid keeldusid eile oma ettevõtete pensionialaseid teenuseid võrdlemast, sest nende liidud sõlmisid aprilli alguses vastava kokkuleppe.

Me soovime ära hoida vastastikust ületrumpamist enne seda, kui uus teenus on turule jõudnud, kuna me ei taha kahjustada pensionireformi, ütles Nordika Elukindlustuse juhatuse esimees Jaanus Reisner.

Paljud kindlustusseltsid alles töötavad pensionikindlustuspaketti välja ning pensionifondide seadus alles annab investeerimisfondidele aluse pensioniinvesteeringutega tegelemiseks, lisas Reisner.

«Riigikogu kavatseb vastu võtta esimese pikaajalisele säästmisele õhutava seaduse,» ütles Talinvesti varahalduse tegevdirektor Sten Soosaar. Senine Eesti majandus on tema hinnangul üles ehitatud peamiselt kulutamisele ning pensionifondide seadus annab tänastele tööleasujatele esmakordselt kindlustunde, et nad vanaduspõlve kindlustamiseks tehtud maksetest midagi tagasi saavad.

«Pensionifond annab suurema tootluse ja on riskivabam, sest fondi kulutused ja riskiaste piiratakse seadusega,» ütles Soosaar. «Kindlustusseltsid aga saavad pensionikindlustuse siduda täiendavate teenustega, näiteks elu ja varakindlustusega.»

Sten Soosaar ütles, et tema kavatseb oma pensioniikka investeerimiseks valida teeninduskulude kokkuhoidmiseks ühe võimaluse -- kas pensionifondi või kindlustusseltsi teenuse.

Hetkel kuum