Riikliku liisingufirma idee riigi toetuseta

28. mai 1998, 00:00

Rahandusministeeriumi selge seisukoht on, et riikliku panga või ettevõtte loomisest on imelik rääkida olukorras, kus me tegeleme kiires tempos erastamisega, ütles rahandusministeeriumi kantsler Agu Lellep.

«Rahandusministeeriumi üldpõhimõte on, et sellised asju teha ei tohi,» lisas Lellep.

Eesti põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondi direktor Margus Veskimäe on öelnud, et täpsemalt tuleb loodava liisingufirma küsimus arutusele juulis. Firma tegevuse põhimõtteid ning moodustamise tähtaegu Veskimäe ei kommenteerinud.

Lellepi sõnul ei saa riiklik firma üldjuhul odavamini tegutseda kui erafirma. Pigem vastupidi, sest iga riiklik firma on mingis mõttes monopol, mille teenuseid saab odavamana hoida ainult doteerimise abil, nentis Lellep.

Kuna põllumeeste suurimaks raskuseks on liisingufirmadele ja pankadele tagatise leidmine, oleks mõttekas asja arutada riigipoolsete garantiide leidmise osas, märkis Lellep. Pigem hakatakse arutluste käigus rääkima sellest kui otsese riikliku firma loomise teemal, ütles ta.

Hansa Liisingu ASi projektijuht Kristjan Läänesaar ütles, et riikliku liisingufirma rajamine on ehk Variku idee. Riik annab praegugi põllumajandusele toetusi üsna napilt välja, paljugi siis liisingufirmale vajalikke summasid eraldataks, arutles Läänesaar.

Läänesaare sõnul riiklik liisingufirma oma tegevusega eraliisijaid oluliselt ei mõjutaks. Põllumajandus on liisingutegevuses hetkel suhteliselt väikese kaaluga.

Põllumehed on Läänesaare sõnul suhteliselt truud ettevõtjad, kes kuskil pangas end juba kinnitanuna ühest kohast teise hüppama ei hakka.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing