10. juuni 1998 kell 22:00

Blair toetab Pariisi-Bonni algatust

Pariisis ajakirjanikega kohtudes avaldas Blair lootust, et 15 liikmesriiki loovad Cardiffi tippkohtumisel «tänu Prantsuse-Saksa initsiatiivile uue arusaama Euroopast, mis oleks rahvalähedasem, kompetentsem ning probleemide lahendamisel efektiivsem». Suurbritannia on juba pikka aega rõhutanud, et Brüsseli tegevus jääb tavakodanikele kaugeks.

Samuti ütles Blair, et jagab seisukohta uue valitsusvahelise konverentsi vajadusest, reformimaks Euroopa komisjoni tegevust ning otsustamisprotseduuri ELi seadusandlikus organis ministrite nõukogus. Samas ütles Blair, et uue konverentsi kokkukutsumiseks on vajalik kõigi liikmesriikide nõusolek.

Sel nädalal alanud turneel külastab Tony Blair kõigi liikmesriikide pealinnu, et pärast rabedat Brüsseli tippkohtumist, mida tumestas tüli Euroopa keskpanga juhi ümber, Cardiffi eel seisukohti kooskõlastada. Brüsseli tippkohtumine oli Suurbritanniale eesistujariigiks oleku aja kõige suurem katsumus, ütles Blair, tõrjudes samas väiteid, et tippkohtumine oli halvasti ette valmistatud.

«Cardiffist saab Briti presidentuuri tuleproov,» ütles Blair. «Kui kohtumine õnnestub, võib õnnestunuks pidada kogu Briti ELi eesistujariigiks oleku aja,» jätkas ta.

Suurbritannia on rahul, et Euroopa kõneleb ühel häälel uute turumajanduslike reformide vajadusest ning liidu rahvale lähendamisest. Just neid kahte teemat on Suurbritannia presidentuuri ajal rõhutanud. REUTERS-TT-ÄP

Hetkel kuum