Tehas Võit jõudis kasumisse

15. juuni 1998, 00:00

ASi Tehas Võit nõukogu esimees Virginijus Brilis ütles, et Rootsi firma Weimer Skogsteknik AB kaudu müüakse praegu 80 protsenti tehase toodangust.

«Allhange eriti kasulik ei ole,» tunnistas Brilis. Ta tõi põhjenduseks, et ettevõte on allhanget teostades ära lõigatud müügikasumist.

Brilise sõnul on tehasel oma tellijatega kokkulepe, et kraanade ja kärude uusi mudeleid võivad nad ostja olemasolul ise realiseerida.

Brilis ütles, et eelmisel aastal müüdi Eesti metsamajanditele ja talunikele umbes kolmandik Võidu toodangust ehk 95 metsamasinat.

Brilise kinnitusel on tehase juurde moodustatud AS HTEC loobunud oma laseri- ja optikaprogrammist, kuhu on investeeritud kokku umbes 8 miljonit krooni.

«Eestis ei ole võimalik leida investoreid kõrgtehnoloogiliste projektide käivitamiseks,» väitis Brilis. «Loodame seadmete müügist investeeringud tagasi saada.»

Brilise sõnul pidi HTEC ära ütlema Rootsi ja Saksamaa optikafirmade tellimustest, sest Tartus ei jätku ka selle ala spetsialiste. «Erafirma ise ei suuda koolitada Saksamaal pool aastat paarikümmend Eestile vajalikku spetsialisti,» kurtis ta. HTECi osanikud on Tehas Võit, AS Livoonia Holding, AS Liivimaa Väärtpaberid, OÜ Lastek ja mitmed eraisikud.

Tartu tehase teine suurem müügiartikkel on lumepuhurid, mida ettevõte valmistab koostöös Soome firmaga Tume OY.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing