9. juuli 1998 kell 22:00

Ilma kassetita diktofon

Jaapani firma Toshiba tõi turule väikese, pöidlajämeduse diktofoni. Seade ei kasuta kassetti, heli salvestatakse digitaalselt. Diktofoniga ümber käia on lihtne, peale salvestamisnupu on aparaadil salvestise taasesitamise, n-ö edasi-tagasikerimise ning kustutamise nupud.

DMR-60 mahutab 58 minutit heli, patareid peavad diktofoni kasutades vastu küll kõigest kaks tundi. Kui patareide tühjenemiseni on jäänud alla viie minuti, hakkab vedelkristallekraanil vilkuma vastav hoitusmärk.

Diktofoni on võimalik salvestada 99 helilõiku. Ekraan näitab salvestatud lõikude arvu, iga lõigu ajalist kestust ja salvestiste kogukestust. Viimase saab ka lindistamise ajal nupuvajutusega teada. Salvestatut saab kuulata kõrvaklapiga, ka võib diktofoni ühendada eraldi valjuhääldiga.

DMR-60 sobib näiteks koosolekul või koolitusel olulise info kiireks meeldejätmiseks ja enese mõtete ülestähendamiseks. Vaatamata väikestele mõõtmetele salvestab uus diktofon hästi ka mitme meetri kauguselt. Kolmeminutilise vaikuse järel lülitab aparaat end ise välja.

DMR-60 mälumaht on 32 Mb. Diktofon säilitab salvestise ka siis, kui aparaadis patareisid ei ole.

Kui diktofon või helilõikude arv on täis, tuleb lindistamise jätkamiseks osa varem salvestatust ära kustutada.

Toshiba diktofoni standardvarustusse kuuluvad peale aparaadi enda kaks AAA-tüüpi patareid, kasutusjuhend ja kõrvaklapp. Mikrofon on ehitatud diktofoni sisse.

Hetkel kuum