9. juuli 1998 kell 22:00

Vanemuise kontserdisaali ümberehitus on seiskunud

EE Gruppi kuuluva Tartu ehitusfirma, ASi Linnaehitus ehitusdirektori Kalev Kase sõnul on nad teinud alltöövõtjana lammutus- ja ehitustöid 8 miljoni krooni eest. «Esimese, 2,1 miljoni kroonise ettemakse saime alles pärast jaanipäeva, rohkem pole makstud» seletas Kase.

Kontserdisaali ehitusmaksumus on ilma käibemaksuta 21,4 miljonit krooni. Ümberehitus pidi valmis saama 15. septembriks ning kontserdisaali pidulik avakontsert on planeeritud 27. septembriks.

Eesti Ehituse peadirektor Egon Mats ütles, et objekt enam õigeks ajaks valmis ei saa.

Projekti laenurahaga toetada lubanud Ühisliisingu ASi juhatuse esimehe Marek Puidaki kinnitusel on neil Eesti Kontserdiga raamleping seni allkirjastamata, sest Saksamaa Schleswig-Holstein Landesbankist pole kinnitus saabunud. «Oleme Eesti Kontserdile andnud tingimusliku positiivse vastuse, et finantseerime Vanemuise kontserdisaali renoveerimist juhul, kui saame Saksamaa pangast refinantseerimise,» selgitas Puidak.

«Kui saame Saksamaalt lähipäevadel kinnitatud vastuse, oleme valmis oma rahaga objekti edasi finantseerima,» jätkas Puidak. «Tänaseks päevaks on aga meie riskilimiit täis.»

«Eesti Kontsert sai projekti eelarve lõplikud numbrid suhteliselt hilja kokku,» põhjendas Puidak ajahätta sattumist.

Eesti Kontserdi direktori Enno Mattiseni kinnitusel pole tellija viivitanud. «Loodan, et raha laekub kiiresti ning objekt saab ikka õigel ajal valmis,» lisas ta.

Projekti kogumaksumus on koos käibemaksuga 43,5 miljonit krooni. Kontserdisaali ümberehitust toetab kultuuriministeerium kümne aasta jooksul 27 miljoni krooniga ning Tartu linnavalitsus kümne aasta jooksul ligi 6 miljoni krooniga.

Hetkel kuum