26. juuli 1998 kell 22:00

Hoiupanga IT meeskond läheb Ühispanka

Endise Hoiupanga infotehnoloogia divisjoni juht Tõnu Liik ei soovinud oma võimaliku lahkumise kohta kommentaare anda. «Ma ei soovi praegu oma plaanide kohta kommentaare anda, see poleks korrektne, sest ma töötan praegu uues Hansapangas,» lausus Liik. Ta lisas, et võib-olla Hansapanga inimesed annavad niimoodi kommentaare. «Minul on veel vana Hoiupanga kool,» kinnitas ta.

Hansapanga infotehnoloogia juht Tõnis Sildmäe ütles, et ju siis tehti endise Hoiupanga IT meeskonna liikmetele väga hea pakkumus. «Inimesel on vabadus otsustada,» märkis Sildmäe.

Äripäevale teadaolevalt on osa endise Hoiupanga infotehnoloogia meeskonna lahkumise üheks põhjuseks Tõnu Liigi ja Tõnis Sildmäe vahelised erimeelsused. «Mina ei ole seda täheldanud,» kinnitas Sildmäe.

Liik ja Sildmäe pidid esialgse kava kohaselt hakkama Hansapanga IT osakonda juhtima kordamööda aasta kaupa. Esimeseks aastaks määrati osakonna juhiks Sildmäe. Endise Hoiupanga infotehnoloogiat peetakse pangandusringkondades üheks paremaks.

Ühispanga president Ain Hanschmidt ütles, et kui endise Hoiupanga infotehnoloogia meeskond tuleb Ühispanka, siis koos Ühispanga meeskonnaga on neil parim IT divisjon Eestis.

Ühispank ostab augustis kaks keskarvutit 3,1 miljoni dollari ehk 44,5 miljoni krooni eest USA arvutitootjalt Sun Microsystems. Ühispanga infotehnoloogiadirektor Andres Keevallik prognoosis Eesti Päevalehes, et servereid järk-järgult uuendades saab pank neid kasutada 2005.--2007. aastani.

Hetkel kuum