2. august 1998 kell 22:00

Hansapanga emissioon oktoobris

«Augusti kolmandast nädalast hakkame aktiivsemalt tööle emissiooni kallal, transaktsioonist võib rääkida oktoobris,» ütles Mõis.

Mõisa sõnul on emissiooni korraldamiseks praegu üks takistus. Nimelt pole uuel ühinenud pangagrupil korralikku ja autentset majandustulemuste ülevaadet. «Kuid täna peaksid need ka valmis saama,» ütles Mõis reedel.

Mõisa sõnul käis ta Euroopa riikides Hansapanga aktsiat tutvustamas. Mõis ütles, et hiljutisel Euroopa-reisil konkreetset müügieesmärki veel polnud.

Mõisa sõnul on võimalik, et emissioon ei toimu rahvusvaheliste võlatähtede GDRidena. «See oleneb ka emissiooni mahust,» lausus ta. Mõis märkis, et aktsionäride üldkoosolek on heaks kiitnud emissiooni mahuna seitse miljonit aktsiat. «See emissioon peab viima meie normatiivid õigele tasemele ning lubaks alustada taas laenuandmist,» nentis Mõis.

Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke ütles, et praegu töötatakse emissiooni kallal aktiivsemalt kui enne. «Enne kui me otsustame, millisel moel me emissiooni teeme, tuleb otsustada, millisele turule me aktsiaid müüme,» rääkis Raasuke.

Hansapank tegi mõni aeg tagasi suunatud emissiooni Hoiupanga aktsionäridele, vahetades ühinemise tõttu Hoiupanga aktsiad Hansapanga omade vastu.

Hetkel kuum