16. august 1998 kell 22:00

Elukutse -- juht

Arno Kaseniit on ainus karistust kandnud pankur: ta juhtis endist Otepää Ühispanka, mis läks 1993 pankrotti vale laenupoliitika ja puuduliku juhtimise tagajärjel. 1995 mõistis Tartu ringkonnakohus Kaseniidule nelja-aastase vanglakaristuse.

Kaseniidu karjäär on märkimisväärne: EPA majandusteaduskonna lõpetanud mees on töö-tanud ASide Silmet ja ELK finantsdirektorina, Tartu Kommertspanga Otepää filiaali juhi ja Otepää aselinnapeana. Enne farmaatsiatehase juhiks nimetamist oli Kaseniit ASi Eesti Veterinaarvarustus juhatuse esimees.

Kaseniit on karistuse kandnud. Põhimõtteliselt on ta sellega oma süü lunastanud. Vana asja polekski tarvis meelde tuletada, kui tema uude ametisse määramisega ei ilmneks murettekitav tendents meie avalikus elus. Nimelt -- halb maine või otsene pettus pole inimesele takistuseks uuele juhtivale ametipos-tile tõusmisel. Meenuta-gem Maapanga rappa juhtinud Malle Eenmaad, kaitseministeeriumi ase-kantsleri kohusetäitjat.

Näib, nagu eksisteeriks riigis kaks ühiskonda. Väiksem tegutseb justkui saarel -- inimeste arv on piiratud, uutele on juur-depääs keeruline ja nii vahetavad saareinimesed pea rotatsiooniprintsiibil juhtkohti.

Paraku sõltub sellest seltskonnast ülejäänud rahva heaolu.

Midagi on kardinaalselt paigast ära eestimaalase eetikaga. Siin pole abi ka seadustest, mis ei takista ebaausal tegevust jätka täpsel samal alal, kus kord eksiti.

Hetkel kuum