Ühispank viis kasumi nulli

18. august 1998, 00:00

Eesti Ühispank teatas eile, et Tallinna Panga liitmise käigus kandis pank maha oma seitsme kuu puhaskasumi. Ühispanga kuue kuu jooksev kasum oli 81,6 miljonit krooni.

Ühispanga asepresidendi Ülo Suurkase sõnul tahab uus pank alustada oma tegevust majanduslikult kindlustatuna. Suurkask ütles, et Ühispank moodustas eelmisel kuul goodwill'i, millena on kajastatud liitunud panga netoaktivate reaalväärtuse ja ostuhinna vahe ning pankade liitumiskulud. Ühispanga goodwill'i väärtus on panga teatel 349 miljonit krooni. Goodwill kantakse panga kuludesse ühinemisest tekkivate tulude arvel kümne aasta jooksul.

Ühispank kandis eelmisel kuul maha ka Tallinna Panga selle aasta kahjumi, liitumiskonsultantide tasu, ühinemiskulud, ebatõenäoliselt laekuvad repolaenud, mittevajaliku vara ja tulevaste perioodide kulud. Tallinna Panga investeeringud tütarettevõtetesse hinnati kapitaliosaluse meetodil alla 100 mln krooni ulatuses.

Ühispanga teatel moodustas peamise osa allahinnatud investeeringutest rahapaigutus Läti Saulese panka.

Ühispank moodustas selle aasta jooksva kasumi arvel täiendavad provisjonid laenude ja muude riskiga kaetud aktivate katteks. Juuli lõpus oli panga laenuprovisjonide suurus 220 mln krooni, mis moodustas ligi 3% panga laenuportfellist.

Juunis oli Tallinna Panga ja Ühispanga laenuprovisjonide osakaal laenuportfellist 2 protsenti.

Hansapanga juhatuse esimees Jüri Mõis ütles Ühispanga kasumi mahakandmist kommenteerides, et järelikult oli liitunud pankadel palju kahjumit, et kasum tuli maha kanda. Mõis lisas, et Ühispanga börsiteates puudub konkreetsus viimasel kuul teenitud kasumi osas, börsiettevõtte kohustus on aga teatada, kui palju kasumit ta teenis.

Ülo Suurkask ütles, et pank teenis tulu, aga kasumit ei saadud, sest pank kandis selle maha. «Kasumina seda välja öelda ei saa,» väitis Suurkask. Ta lisas, et Ühispank avaldab järgmise kasumiaruande oktoobris.

Ühispanga bilansimaht on koos Tallinna Pangaga 14,7 mld krooni, kasvades tänu liitumisele 2,7 protsenti. Panga omakapital oli augusti alguseks 1,7 miljardit krooni, laenude maht ulatus 7,5 miljardi kroonini. Ühispank juulis aktsiaturgudelt kasumit ei teeninud.

Ühispanga kapitali adekvaatsus oli juuli lõpus 10,8 protsenti, likviidsus 39,2 protsenti ja riskikontsentratsioon 74,7 protsenti. Augusti alguseks oli klientide hoiuste maht Ühispangas 8,1 miljardit krooni, panga omakapital moodustas 1,7 mld krooni. Tallinna Panga ja Ühispanga ühinemine kanti äriregistrisse 28. juulil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing