18. august 1998 kell 22:00

Centrali hotelli mahuvad ära nii kodusus kui ka suursugusus

Juurdeehitusega muutus Central kohtade arvult Eesti suuruselt kolmandaks hotelliks -- juurde ehitati 101 numbrituba.

Varem ETK-le kuulunud kinnistu oli üks Tallinna paremini säilinud kesklinna majadest, kommenteerib Centrali hotelli müügijuht Ene Truusa.

Ümberehituse käigus lammutati hoone keskel olnud poolkeerdtrepp, lisaks ehitati majale viies korrus. 1930. aastatest pärit hoone andis võimaluse sisustada suuri tube, sest tolleaegne planeering on huvitav.

Sisekujundaja Taso Mähar (Urbel & Peil) tõstab tubade juures esile huvitavaid valgusteid -- silindrilise kujuga lambid sobivad hotelli õhustikuga.

Hotellis kasutatud põhivärvid tulenevad maja fassaadi värvidest -- sinine ja kollane on ka uue osa sisekujunduse juhttoonideks. Neid värve on kasutatud nii fuajee, kohviku kui ka tubade juures.

Juurdeehituse esimese korruse suur fuajee läheb üle söögikohaks, selleks on 150-kohaline kohvik. Kohvikus on laminaatparketi ja osaliselt ka vaiba peale ritta pandud heledast puidust lauad ja toolid.

Centrali sisearhitekti Katrin Laanojale on Central hotelli sisekujunduse märksõnadeks kaasaegsus ja modernsus koos julge värvivalikuga.

Uut fuajeed nimetab tellija suursuguseks ja lihtsaks ruumiks, mis näitab sisenejale kohe, et tegemist on hotelliga.

Hotelli laiendusossa on kodusema tunde loomiseks plaanitud muretseda maale, lillebukette.

Katrin Laanoja näeks fuajees hea meelega mõnda abstraktset maali.

Hetkel kuum