23. august 1998 kell 22:00

Faktot ähvardab börsilt kõrvaldamine

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semperi sõnul on olemas teoreetiline võimalus, et börsi noteerimiskomisjon otsustab Fakto aktsiatega kauplemise lõpetada.

Fakto suuraktsionär Leho Siimsen ütles, et kui börs peaks kauplemise lõpetama, siis hullemaks Faktol ei lähe. Börsile minekuga ja emissiooniga lisakapitali hankimisega on meie missioon täidetud ja rohkem avalikku kauplemist polegi vaja, sõnas Siimsen.

Avalikult kaubeldavate Fakto aktsiate osakaal on vähenenud, sest AMG Investeeringute nimeline firma ostis aasta jooksul kokku 37,23% aktsiatest, ütles ASi Fakto suuraktsionär Leho Siimsen.

Ligi kolmandik üles ostetud aktsiatest on noteerimata ehk esindusaktsiad, ülejäänud väärtpaberid ostis AMG Investeeringud börsilt, ütles Fakto juhatuse esimees Toivo Urva. 17. augustiks müüs AMG Investeeringud aktsiad edasi OÜ-le Fine Holding, mis juttude kohaselt kuulub Forekspangale, lisas Leho Siimsen.

Äriregistri andmetel kuulub OÜ Fine Holding ASi Foreksi Väärtpaberid juhatajale Elmo Puidetile, kellelt kommentaari saada ei õnnestunud.

Kolmandiku ASi Fakto aktsiaid ostnud Elmo Puidet on ASi Klementi suurima aktsionäri, offshore-firma Komek Investments esindaja ning Klementi nõukogu liige.

Hetkel kuum