AS Viru Rand lahkub börsilt

25. august 1998, 00:00

«Me pole valmis põhinimekirjas jätkamiseks,» ütles eile Viru Ranna arendusdirektor Märt Vooglaid. «Kui meile kuu aega tagasi öeldi, et ettevõttel tuleb augusti lõpul vabaturult edasi liikuda, oli see täielik üllatus,» lisas ta.

Viru Rannal täitus aasta börsi vabaturul olemisest juba juulis, kuid siis esitas ettevõte börsi noteerimiskomisjonile taotluse tähtaega kuu aja võrra edasi lükata. Märt Vooglaiu sõnul ei jõua ettevõte 31. augustiks börsi esitatud nõudeid täita.

«Seega jääb võimalus lihtsalt börsilt lahkuda,» sõnas Vooglaid.

Tallinna börsi põhinimekirjas kaubeldavate ettevõtete turuväärtus peab olema vähemalt 300 miljonit krooni, ettevõttel peab olema vähemalt tuhat aktsionäri ja viimase kahe aasta auditi peab olema teinud börsi poolt aktsepteeritud audiitor.

Viru Ranna turuväärtus oli aktsia eilse sulgemishinna põhjal 65 miljonit krooni, samuti pole Viru Ranna majandustulemusi auditeerinud börsi poolt aktsepteeritud audiitor.

Tallinna börsi tegevdirektori kohusetäitja Rain Semper ütles, et Viru Rand pole esitanud taotlust noteerida ettevõtte aktsia börsi põhi- või lisanimekirjas. «Kui nad ei suuda täita põhinimekirja nõudeid, võivad nad anda taotluse aktsiate lisanimekirjas noteerimiseks,» lausus Semper.

Tänasel börsi noteerimiskomisjoni koosolekul Semperi sõnul Viru Ranna aktsiaga seonduvat ei arutata. Täna toimuv on selle kuu viimane börsi noteerimiskomisjoni koosolek.

ASi Talinvest Suprema Väärtpaberid analüütik Aavo Koppel ütles, et pärast Viru Ranna börsilt lahkumist muutub see aktsia veelgi vähemlikviidseks kui praegu. «Tekib olukord, kus aktsiaid pole võimalik müüa, kui neid ei osta ära ettevõtte juhtkond,» sõnas Koppel.

Viru Rannal on praegu 1200 aktsionäri, kellest paljud on ettevõtte enda töötajad.

Kui Viru Rand lahkub börsilt, saavad aktsionärid jätkata tehingute tegemist börsiväliselt, sõnas Rain Semper. Tema sõnul oleks Viru Ranna börsilt lahkumine Eesti börsipraktikas esmakordne taoline juhtum.

«Börsi põhi- ja lisanimekirjast pole veel keegi lahkunud, vabaturul on praegu ajutiselt peatatud Tallinna külmhoone aktsiaga kauplemine,» ütles Semper.

Viru Ranna kuue kuu käive oli 216 miljonit krooni ja puhaskasum 8,2 miljonit krooni. Eile tehti Viru Ranna aktsiaga börsil vaid üks 3200kroonine tehing, aktsia sulgemishind oli 8,1 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing