26. august 1998 kell 22:00

Metalsed mäed ümber veini

Välisreklaami kirjakuju vastab täiesti sisemusele. Ka sisemus on funktsionaalselt täiesti korralik. Kujunduse põhimõte on, et omanik võiks seda ruumi kasutada igasuguseks poeks. Kujundusele annab sisu professionaalne mööbel. Selline efektne mööbel väärtustab oma sisu, olles alkoholile sobivaks raamistuseks.

Meeldiv on, et lihtsate vahenditega on suudetud luua väga professionaalne kujundus. Ainus, mis võiks teisiti olla, on omapärase mööblidisainiga sobimatud standardkülmkapid. Need muudavad pildi liiga kirjuks.

Praegu vajaks ruum sanitaarremonti, ent omanäolised ja kenad kujunduspõhimõtted kõlbaks veel kümnegi aasta pärast.

8 punkti

Pood jättis suhteliselt külma mulje. Kui arvestada, et viskil, konjakil ja veinil on pikad traditsioonid, siis mulle selline materjalivalik ei meeldi. Kosmost ja torne meelde tuletav kujundus ei tundu parim. Kuigi ainult disaini arvestades on selline lahendus huvitav.

Mööbli asetus tükeldab ruumi väga ära ja mööbel tükib tugevasti esile. Tegelikult peaks esile tulema ju hoopis kaup.

Müügil on mitut liiki alkoholi. Nende paigutus pole samuti kõige õnnestunum. Kalleid veinipudeleid eksponeeritakse tavaliselt pikaliasendis. Siin on tegu ilmselt ruuminappusega.

Arvan, et pehmus ja puit sobivad alkoholiga paremini kui külm metall.

5 punkti

Mööbel tekitab põnevust: mäetipud ja voolav disain. See loob omapärase ja vürtsika mulje.

Oma isikliku maitse järgi poleks ma selliseid valgusteid esindusliku kaupluse müügiruumi pannud. Tegelikult on raske leida kohta, kuhu üldse selline valgustus võiks sobida.

Mina ei kasutanuks alkoholi müümisel nii urbaniseerunud stiili. Külmus ja metall ei tekitanud poodi külastades minus positiivset emotsiooni. Ei tea, kui funktsionalistlik selline materjal on. Ka ei moodustanud kogu kujundus ühtset ansamblit.

Üldse tundus kõik olevat liiga külm ja urbaniseerunud. Eriti kapi vormides aimuvate mägede motiivi jaoks.

7 punkti

Tegemist peaks olema ju eksklusiivse kohaga. Seda arvestades jäävad vaateaknad nõrgaks: odav papitükist reklaam ja kogu lugu.

Sisekujunduse tervikust parim osa on mööbel. Selle otstarbekat lahendust näitab kasvõi seegi, et ta on paigutatud ruumi nii, et teenindada saavad korraga kolm müüjat.

Aga juhul kui tegemist on spetsiaalselt tellitud mööbliga, siis on see puudulik, sest veinipudelid peaks riiulis ju pikali olema.

Et hoone on vanalinna kontekstis küllaltki uus, siis selline disainimaterjali valik ei häiri. Samas, kui mööbel pretendeeris stiilsusele, siis muu ei tulnud sellele järele. Ruumid vajasid ka sanitaarremonti.

4 punkti

Hetkel kuum